Van der Poel begint kalenderjaar met zege
Vrijdag 01 januari 2021
Elite men - Mathieu van der Poel heeft de GP Sven Nys in Baal op zijn naam geschreven.Een half uur lang waren het vier renners die aan elkaar gewaagd leken. Ook Tom Pidcock, Wout van Aert en de opvallende Eli Iserbyt leken kans op de zege te hebben.
Na 35 minuten waagde Van der Poel een aanval, waarop de anderen geen antwoord hadden.
"Het is altijd leuk om het nieuwe jaar met een overwinning te starten" zei Van der Poel tegen het mediateam van de X2O Trofee. "In Baal vind ik ook wel een parcours waarop ik mijn ding kan doen: een hele technische omloop waar je ook nog snelheid kan halen. Daarom kom ik hier gewoon heel graag."
En toch werd het een lastige wedstrijd voor de wereldkampioen. "Ik voelde me vandaag niet super. Ik had niet de beste benen, zeker de eerste rondes. Toen we met vijf voorop geraakten, had ik nog wel overschot en voldoende energie om te versnellen, maar ik had ook het gevoel dat de andere jongens nog een versnelling in de benen hadden."
"Drie rondes voor het einde heb ik dan toch een eerste keer versneld. Ik kreeg meteen een mooi kloofje, dat is dan een extra motivatie om door te zetten. Pidcock spartelde nog wel wat tegen en in het slot kwam Wout nog sterk opzetten, maar uiteindelijk had ik het allemaal wel onder controle."
Eerder...
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE




