Van de Vijver ploegleidster Alvarado en co
Woensdag 03 maart 2021
Women - Ciclismo Mundial (UCI Women's Continental Team) heeft Heidi van de Vijver aangesteld als hoofdploegleidster.De voormalig Belgisch kampioene en winnares van de Ronde van Frankrijk gaat onmiddellijk aan de slag bij het damesteam.
Van De Vijver werd in haar carrière als wegrensters meermaals Belgisch kampioene op de weg en in het tijdrijden. In 1993 won ze de Ronde van Frankrijk voor voruwen. Na haar carrière als renster werd ze ploegleider. Intussen kan ze terugblikken op 15 jaar ervaring in die functie. “Ik ben erg gelukkig met deze uitdaging”, vertelt ze. “Het is ook echt een uitdaging. Ik heb al teams van verschillende niveaus gehad en ben er echt wel van overtuigd dat de kwaliteit hier aanwezig is. Bovendien zijn we hier goed omringd door veel mensen waar we op kunnen terugvallen. We gaan proberen zo ver mogelijk te komen met de groep en met de rensters. Het wordt zaak om ieders kwaliteiten samen te brengen en dan gaan we als team ver kunnen geraken.”
Ciclismo Mundial heeft heel wat grote namen uit het veldrijden in de rangen, zoals Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado, Yara Kastelijn en Manon Bakker. “Maar qua doelen en verwachtingen moeten we ons geen druk opleggen”, aldus Van De Vijver. “Er zijn bij de mannen een aantal veldrijders die het goed doen op de weg, maar die intussen misschien ook al meer wegrenner zijn. Natuurlijk moeten en zullen ze hun best doen op de weg. Maar er is toch een verschil tegenover de beste wegrensters in het peloton, waarbij het wel echt moet. Ik verwacht duidelijkheid van de rensters over hun doelen. Die moeten uitgesproken worden. Duidelijkheid naar elkaar toe is belangrijk om een ploeg te smeden.'
Van de Vijver was het laatst actief bij NXTG Racing.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen
- Florien Bolks naar VolkerWessels