Durango-Durango is voor Van der Breggen
Dinsdag 18 mei 2021
Women - Durango-Durango is gewonnen door Anna van der Breggen.De wereldkampioene van SD Worx liet Annemiek van Vleuten achter zich in de sprint.
De twee kampioenen leken aanvankelijk de slag te hebben gemist. Vanuit een vroege kopgroep reden Elisa Longo Borghini, Amanda Spratt, Paulinea Rooijakkers en Cecilie Uttrup Ludwig. De laatste reed weg en leek goede kans te maken op de winst. Totdat op de slotklim Van der Breggen en Van Vleuten erop en erover gingen.
De twee pokerden in de finale dusdanig dat Uttrup Ludwig terug keerde, maar zij speelde in de sprint geen rol. Vlak daarachter werd Pauliena Rooijakkers vijfde.
Van der Breggen won afgelopen weekend ook al in Eibar en heeft daarmee tot nog toe een perfecte score in haar tweede deel van het seizoen.
“Demi Vollering, Niamh en ik hebben een fout gemaakt door in het eerste deel van de race een in de verkeerde groep te zitten. Het is echt vanwege het harde werk van Karol Ann Canuel en Elena Cecchni, en de Canyon-SRAM-meiden, dat we nog steeds konden vechten voor de overwinning. Ik ben blij dat ik de sprint kon winnen en weer een overwinning kon behalen". zei Van der Breggen direct na de finish.
De volgende wedstrijd op de kalender van Van der Breggen is de Vuelta a Burgos die binnen twee dagen van start gaat. "Ik kijk erg uit naar Burgos, de volgende WorldTour-race van dit seizoen. Maar eerst hoop ik na al die regenachtige dagen op een aantal zonnige dagen in Spanje. "
Foto: Sportfoto
Eerder...
- Loes Adegeest verkast naar Lidl-Trek
- Exit Ceratzit: na hoofdsponsor stopt ook team
- Raaijmakers langer bij Human Powered Health
- Souren wint etappe in Tour Avenir
- Alkmaar-etappe maakt routeschema Simac Ladies Tour compleet
- Hengeveld naar vrouwenteam Visma
- Wiebes primus in GP Van Impe
- Gennep is met nieuwe etappe recordhouder aankomstplaats Simac Ladies Tour
- Uneken is tweede in Egmont Race
- Simac Ladies Tour krijgt grande finale in Achterhoek
- Kastelijn op eindpodium Tour de Romandie
- Kool per direct weg bij Picnic PostNL
- Starttijden openingstijdrit Ronde Romandië vrouwen
- Derde etappe Simac Ladies Tour brengt wereldtop naar Zeewolde
- Stagiair voor Volker Wessels Vrouwenteam
- Selectie WK Vrouwen Weg bekend
- Noa Jansen naar WorldTour Team Liv-AlUla
- Visma wint Tour Femmes, Vollering tweede
- Vollering naar derde plek in Tour Femmes
- Arensman is ook primus in Heerlen
- Ellen van Dijk aan laatste seizoen beig
- Wiebes wint opnieuw in Tour Femmes
- Wiebes wint derde etappe Tour Femmes
- Opgave Kool in Tour Femmes, Garcia wint
- Etappe en eerste geel voor Vos