Dumoulin (zestiende) is terug in koers
Zondag 06 juni 2021
Elite men - Tom Dumoulin maakte vandaag zijn rentree in het peloton in de openingstijdrit van de Ronde van Zwitserland.De renner van Jumbo-Visma eindigde als zestiende in een door Stefan Kung gewonnen rit.
Dumoulin stapte vorig jaar uit de Ronde van Spanje in oktober en reed sinds die tijd geen wedstrijd meer. In de aanloop van dit seizoen verliet hij het trainingskamp van zijn werkgever en kondigde hij aan rust te willen nemen.
Onlangs besloot hij terug te keren en via Zwitserland en de NK's tijdrijden en weg toe te werken naar de Olympische Spelen.
In regenachtige weersomstandigheden werkte Dumoulin zijn favoriete discipline af. “Ik heb geprobeerd vol te gaan en het ging wel behoorlijk. Ik merkte dat ik in het tweede deel van de tijdrit niet meer de power had. Toen zakte ik een beetje weg. Dat is niet heel gek en dat kun je natuurlijk ook verwachten. Het was wennen, maar toch was het gevoel zeker goed. Ik wil altijd alles uit mezelf halen. Dat heb ik vandaag ook weer gedaan. Ik ben tevreden, al zie ik nog genoeg groeimogelijkheden.”
Dumoulin is vooral blij om weer wielrenner te zijn. “Ik vind het mooi om weer terug te zijn. Het voelde erg goed om weer te racen. Ik ben naar Zwitserland gekomen zonder verwachtingen. Hier hoop ik me alleen maar te verbeteren richting de komende weken en een goede basis te leggen. Ik heb nog genoeg stappen te zetten de komende tijd.”
Dumoulin is geen kopman bij Jumbo-Visma in de Tour de Suisse, dat is Sam Oomen:
Foto: Sportfoto - Oscar de Waele
Eerder...
- Scheldeprijs voor mannen start in Middelburg
- Brons voor Van der Poel op WK Montréal
- Fabio Jakobsen juicht in Stekene
- Guus van den Eijnden naar WorldTour
- Verbruggen en Haverdings eerste aanwinsten Metec-Solarwatt
- KNWU-selectie voor EK Wielrennen Slovenië
- Jacco Verhaeren vertrekt bij Visma
- MVDP maakt indruk in Luxemburg
- Tim van der Poel wint Midden-Brabant
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold
- Lisa van Belle langer bij SD Worx
- Startlijst tijdrit Vuelta 2026
- LPC blij met nieuwe plek op kalender ZLM Tour
- Solen en Schaper imponeren in Flanders Tomorrow Tour
- Vacek wint ZLM Tour, Van der Tuuk op podium






