Simac Ladies Tour eert Zwolse wielerkampioenes met rit
Woensdag 30 juni 2021
Women - De tweede etappe van de Simac Ladies Tour voert op woensdag 25 augustus van Zwolle naar Hardenberg. Met de start in de Overijsselse provinciehoofdstad eren de organisatie van deze Women’s WorldTour-wedstrijd en de gemeente Zwolle twee wielerkampioenes uit deze stad: Anna van der Breggen en Kirsten Wild.Beide rensters zullen na dit jaar een punt achter een succesvolle loopbaan zetten. Hardenberg is de finishplaats van deze nu al historische rit.
Het startschot van deze etappe klinkt op het Rodetorenplein in Zwolle. De rensters vertrekken voor hun 135 kilometer lange etappe richting Hasselt, waar Anna van der Breggen opgroeide. Via de Lichtmis en Ommen wordt vervolgens Hardenberg bereikt, waar nog twee plaatselijke lussen worden verreden voordat er gefinisht wordt op de Europaweg.
Organisator Thijs Rondhuis van Courage Events is blij met deze ‘Ode aan twee wielerkampioenes’. “Anna van der Breggen en Kirsten Wild hebben veel betekend voor het Nederlandse wielrennen en sportief met ritzeges en podiumplaatsen in het eindklassement ook hun sporen verdiend in onze ronde. De inwoners van Zwolle, Hasselt en de wijde regio krijgen nu de gelegenheid deze twee rensters nog een keer in actie te zien en nog een keer met een applaus of toejuiching hun waardering te laten blijken. Hardenberg is voor ons als organisatie bekend terrein. We finishten hier al veelvuldig met Olympia’s Tour.”
Anna van der Breggen is momenteel de regerend wereldkampioen op de weg en in de tijdrit en won vijf jaar geleden de olympische wegtitel in Rio de Janeiro. Op haar erelijst prijken alle grote wielerwedstrijden zoals de Ronde van Vlaanderen, het NK en EK, de Giro voor vrouwen, Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race. Kirsten Wild verdiende haar sporen op de weg met klassieke zeges in onder meer Gent-Wevelgem de Prudential Ride London en Brugge-De Panne. Bovendien won ze tien ritten in de Simac Ladies Tour. Op de piste heeft de Zwolse wereldtitels op onder meer het omnium, de madison en de scratch behaald.
Foto: Sportfoto
Eerder...
- Live verslag Omloop der Zevenheuvelen vrouwen
- Eva van den Born rapste in Abbenbroek
- Florien Bolks wint de Ronde van Twente
- Starttijden openingstijdrit Giro vrouwen 2025
- Live verslag Ronde van Twente vrouwen 2025
- Deelnemers en rugnummers Giro Donne 2025
- Femke Gerritse blijft langer bij SD Worx-Protime
- Sterke bezetting voor Giro Vrouwen
- Wiebes wint ook in Kopenhagen
- Wiebes won Dwars door het Hageland
- Kraak wint tweede etappe Tour de Suisse
- Simac Ladies Tour 2025 start in Leuven
- UCI Women´s WorldTour-kalender is bekend
- Reusser klopt Vollering in openingsrit Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse Women 2025
- Wiebes wint toch nog in Tour of Britain
- Adegeest en Vollering verdelen buit in Spanje
- Bouman en Huising winnen op Col du VAM
- Vollering grijpt macht in Volta Catalunya
- Tour Femmes start vanuit Zwitserland
- Deelnemers en rugnummers Tour of Britain Women 2025
- Ook Maaike Boogaard onder het mes
- Van Dijk loopt bij val schouderbreuk op
- Arens en Koops op podium Ronde Vlaanderen
- Sofie van Rooijen wint Omloop Zwartewaterland