Sterk evenwichtig deelnemersveld in Simac Ladies Tour
Maandag 23 augustus 2021
Women - De Simac Ladies Tour heeft vanaf dinsdag een sterk en evenwichtig deelnemersveld aan de start. Zowel de beste sprintsters als de specialisten in het tijdrijden kunnen zich zes dagen lang in de strijd om de eindzege mengen. De organisatie van de enige Women’s WorldTour-wedstrijd in de Benelux verwacht een secondespel vanaf de start in Ede tot de finish op de Zypendaalseweg in Arnhem.Met Marianne Vos, Cecille Utrup Ludwig en Katarzyna Niewiadoma staan er rensters uit de top 10 van de UCI-ranking aan de start. En met voormalig wereldkampioene tijdrijden Ellen van Dijk , de zilveren medaillewinnares van de Olympische Spelen in Rio Marlen Reusser en Lisa Klein is bovendien de wereldtop van het tijdrijden present.
De vlakke etappes in Hardenberg en Weert hebben de officieuze status van het WK sprint met de afscheidnemende Kirsten Wild, maar ook een nieuwe lichting met Lorena Wiebes, Lonneke Uneken, Chiara Consonni, Emma Norsgaard en Elisa Balsamo aan het vertrek. Met een korte proloog, een langere tijdrit, twee vlakke etappes en twee geaccidenteerde ritten kan elke (boni)seconde doorslaggevend zijn voor het eindklassement. Terwijl de deelnemers ook altijd alert moeten zijn op waaiervorming.
Al met al heeft de wedstrijd alle ingrediënten om een sterke renster als eindwinnares op het palmares te krijgen met daarop namen als Marianne Vos, Annemiek van Vleuten, Lisa Brennauer en Chantal van den Broek-Blaak. Zoals al langer bekend zijn Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen, die de laatste jaren altijd de Simac Ladies Tour reden, niet van de partij. Beide rensters nemen na een lang en intensief traject richting de Olympische Spelen even gas terug om zich opnieuw op te laden voor het wereldkampioenschap in Vlaanderen. Wel wordt Van der Breggen – met Kirsten Wild – in de tweede rit vanuit hun woonplaats Zwolle uitgezwaaid na een mooie loopbaan.
Foto Sportfoto
Eerder...
- Veenhoven wint ook haar derde in Baloise Tour
- Veenhoven naar tweede ritzege in Baloise Tour
- Van Agt wint in Le Perigord
- Kool sprint nu naar winst in Baloise Tour
- Veenhoven klopt Kool in Baloise Tour
- Baloise blijft naamgever vrouwenkoers
- Ilse Pluimers aan de kant met heupblessure
- Van der Veen naar zege in Ronde van Twente
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen






