Van den Broek-Blaak wint Simac Ladies Tour
Zondag 29 augustus 2021
Women - Chantal van den Broek-Blaak heeft de Simac Ladies Tour op haar naam gebracht.De renster van SD Worx veroverde gisteren de leiderstrui in de Limburg-etappe en die leiderspositie kwam niet meer in gevaar.
Trixi Worrack van Trek-Segafredo, Nina Buysman van parkhotel Valkenburg, Teuntje Beekhuis van Jumbo-Visma, Ella Harris van Canyon-Sram, Teniel Campbell van BikeExchange en Jeanne Korevaar van Liv Racing reden net na halverwege de koers weg uit het peloton, dat de zes niet te veel ruimte gaf.
Janneke Ensing van BikeExchange ging in de tegenaanval, nadat haar ploeggenote voorin was weggevallen. Voorin bleven uiteindelijk Korevaar en Beekhuis over en zij kregen gezelschap van Silke Smulders, Mischa Bredewold en de Française Duval. Maar ook deze late uitval strandde en vervolgens was het Marianne Vos die haar derde ritzege boekte. ''Dit was na jaren voor mij weer eens de ideale aanloop naar het WK - en nu ook EK - en ik kan concluderen dat de vorm goed is na mijn hoogtestage. Met drie ritzeges heb ik er het maximale uit gehaald. In de lange tijdrit en door de val in de etappe naar Weert verloor ik te veel tijd om voor het eindklassement mee te doen. Maar dat was vooraf ook nooit het doel en Chantal is hier een verdiende winnares. Ik kan tevreden naar de kampioenschappen kijken.''
Van den Broek-Blaak was een tevreden eindwinnares. Ook in 2016 won de renster van SD Worx deze wedstrijd. ''Je moet van alles een beetje kunnen om deze ronde te winnen. Je moet je voorin kunnen handhaven, een klassiekerrenner zijn en een goede tijdrit rijden. Dat laatste is niet iets waar ik specifiek op train, maar ik kan het wel en dat kwam me goed van pas. Het gaf me een goede uitgangspositie in het klassement en in de Limburg-rit kon ik de leiding naar me toe trekken. Vandaag kwam die niet in gevaar, ik ben niet echt aangevallen door de nummers twee en drie Reusser en Van Dijk, maar dat weet je vooraf niet. Het is toch zaak supergeconcentreerd te zijn. Ik weet nu dat ik in vorm naar EK, WK en Parijs -Roubaix trek en ben ook gewoon blij deze etappekoers in eigen land te winnen.''
Foto Sportfoto
Eerder...
- Bredewold wint tweede rit Valanciana
- Vollering begint het seizoen met zege
- Vollering trapt af in sterk veld in Valencia
- Van der Breggen maakt rentree in Valencia
- Van den Broek-Blaak stopt er nu echt mee
- Wiebes blijft ongeslagen in sprints UAE Tour
- Wiebes weer aan het feest in UAE Tour
- Wiebes voert Nederlands podium aan in UAE Tour
- Simac Ladies Tour verhuist naar september
- Swinkels is tweede in Cadel Evans Road Race
- Nooijen mist voorjaar na 'ongelukkig ongeval'
- Thalita de Jong wint in Spanje
- Ronde van Leek in KNWU Topcompetitie vrouwen
- Wiebes en Van der Breggen met ambitie seizoen 2025 in
- Ladies Tour of Scandinavia gooit de handdoek
- Omloop Zwartewaterland: nieuw in Topcompetitie
- Smulders op eindpodium Tour Down Under
- Smulders tweede in Down Under, Hengeveld leider af
- Nederlandse triatlete sluit aan bij EF-vrouwen
- Hengeveld start seizoen met zege Tour Down Under
- SD Worx en Amy Pieters treffen schikking
- Havik en Ensing in begeleiding vrouwenteam VolkerWessels
- Route Giro d´Italia mannen en vrouwen 2025 bekend
- Puck Langenbarg naar Fenix-Deceuninck
- Fenix-Deceuninck in zee met Van Vleuten en NXTG