Ronde van de Achterhoek voor Van Uden
Zondag 29 augustus 2021
Elite men - Casper van Uden heeft de Ronde van de Achterhoek gewonnen.De renner van het DSM-opleidingsteam won de sprint van vijf koplopers. Van Uden kreeg Van Schip en Christensen mee op het podium.
Hartthijs de Vries probeerde zijn medevluchters te verschalken in de slotronde en kreeg Timo de Jong en Casper van Uden mee. Van Schip en Christensen sloten net voor de streep weer aan.
Axel van der Tuuk won de prijs voor de strijdlust. De tegenwoordig voor John Deere-NWVG rijdende coureur - de Drent leverde zijn contract bij het opleidingsteam van Jumbo-Visma in - reed lang solo voor de meute uit.
Een groep van vijftien renners ging gezamenlijk voorin de plaatselijke omlopen in. Daarbij Hartthijs de Vries, Rick Ottema van Metec-Solarwatt, Maikel Zijlaard en Corbin Strong van SEG, Martijn Budding, Jules Hesters en Jan Willem van Schip van BEAT, Nick van der Meer en Timo de Jong van VolkerWessels, Adriaan Janssen van A Bloc, Casper van Uden van DSM en Ryan Christensen, Daniel Tulett Jim Brown, Robert Scott van Canyon.
De kopgroep in de #rondevandeachterhoek pic.twitter.com/czTGM6tFfT
— CyclingOnline.nl (@cyclingonlineNL) August 29, 2021
De vijf hierboven genoemde renners reden weg en Van Uden won de sprint ruim. ''Ik ben blij met deze overwinning. Onlangs won ik al een aantal ritten in een etappekoers in Polen, maar deze overwinning schat ik nog wat hoger in. Ik zat aanvankelijk niet mee met de kopgroep die in de finale ontstond en ben door het gras nog naar voren gereden. Ik schoof mee met de aanvallen, want ik wilde de slag niet missen, maar had met veel teams te maken met meer renners van voren. Ik was mee met de juiste ontsnapping en had genoeg over voor de zege, nadat ik als derde uit de bocht gekomen was.'' Van Uden toont vorm maar kijkt niet naar een specifieke wedstrijd vooruit nu, of het moet het WK zijn, mits geselecteerd. '''Belangrijk is nu ook dat ik me kan ontwikkelen als jonge renner. Vorig jaar was het niet altijd gemakkelijk om me aan te passen aan dit niveau in dat covid-seizoen, maar ik merk nu al dat ik sterker ben geworden. Mooi dat dit ook vruchten afwerpt, hopelijk volgen er nog meer mooie uitslagen.''
Foto Sportfoto
Eerder...
- Delano Swenne wint Omloop Ooststellingwerf
- Deze Nederlanders rijden in Canada
- Starttijden tijdrit Valladolid Vuelta
- Geduld Plugge (Visma) raakt op in Vuelta
- Paardekooper naar VolkerWessels
- Kooij, Bol en Hoole naar Decatlon AG2R Mondiale
- Olav Kooij wint zijn derde in Tour of Britain
- Van der Tuuk wint in Zuid-Bohemen
- Van Schip keert terug in koers
- Ook Kooij op herhaling in Tour of Britain
- Kooij wint in Tour of Britain
- Ide Schelling neemt na dit seizoen afscheid
- Dean Tol wint Omloop Hil en Moer
- Dorussen wint Ronde van de Achterhoek
- Appel wint GP Halle
- Crockett wint Slag om Norg
- Reinderink en Bouwman moeten Vuelta verlaten
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend