Vos op podium in eerste Parijs-Roubaix vrouwen
Zaterdag 02 oktober 2021
Women - Lizzie Deignan heeft de eerste uitgave van Parijs-Roubaix voor vrouwen gewonnen.De Britse realiseerde dat met een lange solo. Een tegenaanval van Marianne Vos kwam te laat, maar leverde de Nederlandse wel een tweede plek op.
Ellen van Dijk ging tijdens de wedstrijd onderuit en zag zo haar kansen in rook opgaan.
Deignan reed weg op de eerste sector en werd niet meer teruggezien. In de achtervolgende groep zorgden de kasseistroken steeds voor grote verschillen. Op 35 kilometer van de streep vond er achter Deignan een hergroepering plaats en hielpen Teuntje Beekhuis en Romy Kasper in de achtervolging. Op Carrefour de l’Arbre zette Vos haar tegenaanval in en reed ze direct een minuut van de achterstand af. Daarna bleef de achterstand status quo en kwam Vos als tweede solo over de streep op het Vélodrome.
“Het was zwaar, afzien en vooral heel goed positioneren”, vertelt Vos na afloop. “Sommige stroken waren spekglad, dus ik moest proberen goed van voren te blijven. De aanval van Deignan was supersterk. Toen ze twee minuten voorsprong had, wist ik dat het moest gebeuren. Na mijn aanval kwam ik wat dichterbij, maar vervolgens bleef ik rond de minuut hangen. Toen wist ik dat het lastig werd.”
De renster heeft genoten van de klassieker. “Het was ontzettend gaaf om te doen. Je kan nergens verslappen, moet continue alert zijn. De regen, wind en modder maakten het gelijk een prachtige eerste editie.
Foto's: Sportfoto - Oscar de Waele
Eerder...
- Bredewold lost Wiebes op als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos
- Charlotte Kool wint Veenendaal-Veenendaal
- Wiebes wint en leidt in Burgos
- Bredewold heeft eindzege Itsulia binnen
- Lorena Wiebes maakt belofte waar in Omloop der Kempen
- Bredewold blijft leiden na nipte tweede plek
- KNWU benoemt Chantal Blaak tot bondscoach
- Bredewold slaat direct slag in Itzulia Women
- Souren sprint op podium in Trofee Wynants
- Carmen van der Veen derde in GP Steenbergen
- Eline Jansen wint GP de Morbihan
- AGR-winnares troeft Van der Breggen af in Vuelta
- Van der Breggen wint in Spanje
- Bredewold naar de winst in Ronde Spanje
- Sleutelbeenbreuk voor Marianne Vos
- Dubbel voor Nederlof en Fialla in Land Kleine Hein
- Deelnemers en rugnummers Vuelta Feminina 2026
- Lach houdt drie Nederlandse vrouwen af in Luxemburg
- Britt Jeucken rijdt top-10 in Omloop van Borssele
- Nicole Steigenga wint Omloop Borsele
- Juniore Ida Østbye Støvern wint tweede etappe Omloop van Borsele
- Dijkstra is tweede in tijdrit Borsele





