Maikel Zijlaard aanwinst VolkerWessels
Maandag 11 oktober 2021
Elite men - Maikel Zijlaard rijdt komend seizoen bij het continentale team VolkerWessels.De Rotterdammer komt over van SEG Racing, de ploeg die ophoudt te bestaan na dit jaar. Zijlaard combineert de piste met de weg en was dit seizoen Europees kampioen afvalkoers bij de beloften in Apeldoorn.
Na zijn juniorenperiode werd Zijlaard kort prof in Amerikaanse dienst, maar hij deed vervolgens een stapje terug. De nog altijd maar 22-jarige renner was tiende op het NK voor beloften dit seizoen en negende in de Ronde van de Achterhoek.
VolkerWessels legde eerder Bart Lemmen vast voor 2022.
“Maikel heeft veel klasse en potentie in zich. In het shirt van het VolkerWessels Cycling Team hopen we dit om te kunnen zetten in mooie uitslagen en prestaties. Naast de kwaliteiten die hij op de baan, liet hij ook in bijvoorbeeld de Ronde van de Achterhoek zien dat hij ook in het robuustere werk uit de voeten kan. Daarnaast is hij een teamplayer pur sang, iets wat bij ons team ook hoog in het vaandel staat. Al met al een aanwinst waar we veel van verwachten'' vertelt Allard Engels.
Maikel Zijlaard zegt: “Ik kijk er enorm naar uit om voor het team uit te komen en ik heb super veel zin in deze nieuwe uitdaging. Mijn specialiteit is voor mijn gevoel het zwaardere voorjaarswerk. Het zou mooi zijn om het seizoen mooi te kunnen beginnen in bijvoorbeeld een Ster van Zwolle. Vanaf het eerste gesprek met Allard Engels werd het mij duidelijk dat het VWCT mij graag aan de selectie toevoegt. De goede structuur, het mooie programma en de toekomstvisie voelde voor mij ook goed. Deze wielerploeg zou voor mij persoonlijk heel goed kunnen uitpakken.”
Foto Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2025
- Turkije: Poels tweede en blijft leider
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie