Jumbo-Visma laat Groenewegen naar BikeExchange gaan
Zaterdag 11 december 2021
Elite men - Jumbo-Visma en Dylan Groenewegen gaan per direct uit elkaar. De Amsterdamse sprinter gaat naar BikeExchange.Groenewegen verlaat de ploeg waarvoor hij meer dan vijftig zeges boekte met gemengde gevoelens. “Team Jumbo-Visma is momenteel misschien wel de beste ploeg die er is. De enige reden dat ik wegga is het sportieve perspectief”, reageert de 28-jarige renner. “Ik zal de Nederlanders om me heen en de Nederlandse mentaliteit misschien wel gaan missen, maar deze kans was te mooi om te laten lopen. Ik ben blij dat we er met beide ploegen op een goede en vriendschappelijke manier snel zijn uitgekomen.”
Het plotselinge afscheid valt Merijn Zeeman, sportief verantwoordelijke bij Team Jumbo-Visma, zwaar. “Met pijn in mijn hart zie ik Dylan vertrekken. Ik snap echter dat hij bij zijn nieuwe ploeg meer sportieve kansen ziet. Daarom gun ik Dylan deze overgang van harte. We hebben samen een onvergetelijke reis beleefd. Dylan zal altijd een speciale plek in mijn hart houden en ik wil hem ook alle geluk en succes toewensen.”
De Nederlandse World Tour-formatie zal het vertrek van de viervoudig ritwinnaar in de Tour de France intern opvangen. “Met onder anderen Olav Kooij en David Dekker hebben we jonge sprinters die aan de deur kloppen. Nu Dylan weggaat, krijgen zij weer andere kansen en dat is alleen maar goed voor hun ontwikkeling”, besluit Zeeman.
Groenewegen tekent voor drie jaar bij de Australische ploeg. ''Ik heb de overtuiging dat ik in deze omgeving weer winnen kan'' zegt hij.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Dubbelslag Rik van der Wal in Metec Olympia's Tour
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026
- Salverda Ster van Zwolle is voor Avondts
- Live verslag Ster van Zwolle 2026
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche 2026





