Amysoft is nieuwe hoofdsponsor Ronde van Groningen
Maandag 31 januari 2022
Elite men - class="MsoNormal" style="mso-margin-top-alt: auto; mso-margin-bottom-alt: auto;">Amysoft is de nieuwe hoofdsponsor van de Ronde van Groningen. De wielerklassieker maakt dit jaar deel uit van Olympia’s Tour en krijgt daarmee een internationaal tintje.BESTEL NU ALVAST: KONINGEN VAN DE WIELERKLASSIEKERS
De Amysoft Ronde van Groningen wordt verreden op zaterdag 19 maart en heeft dit keer start en finish in Leek. De start is voorzien om 12 uur aan de Hoogte, de finish wordt rond 16 uur op de busbaan Oostindie verwacht. Het integreren van Leek als start- en finishplaats is de enige aanpassing van de route, die dus grotendeels intact blijft. Na de start in Leek gaat het over Zuidhorn en Aduard over de bekende route richting Bedum. De finale gaat vanaf Ulrum, Visvliet en Grootegast richting Leek.
Dit jaar is de Amysoft Ronde van Groningen onderdeel van Olympia's Tour. Organisator Courage Events en Amysoft maken gebruik van de mogelijkheid de eendaagse in de oudste etappekoers van Nederland te ingegreren nu de data blijken te overlappen. Hierdoor heeft de Amysoft Ronde van Groningen een sterker deelnemersveld dan ooit, 25 teams vanuit geheel Europa zullen de strijd met het Groninger landschap aangaan. Daarmee zou de meest aansprekende Groningse wielerklassieker wel eens een buitenlandse winnaar kunnen krijgen.
Olympia's Tour is een internationale etappewedstrijd op de UCI-kalender, die dit jaar plaats vindt van 17 tot ten met 20 maart. In het verleden wisten beroepsrenners als Fabio Jakobsen, Dylan van Baarle en de laatste winnaar Sander de Pestel zich via deze ronde in de kijker te rijden van profteams. De openingsritten worden verreden in Hardenberg.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek