Van Aert opent met winst in Omloop Nieuwsblad
Zaterdag 26 februari 2022
Elite men - De Omloop Het Nieuwsblad voor mannen heeft een zege opgeleverd voor Wout van Aert.De Belgisch kampioen van Jumbo-Visma reed in de slotfase weg uit een groep favorieten, nadat zijn ploeggenoot Tiesj Benoot had geopend. Achter de winnaar - die met een V-teken vrede predikte - werd Sonny Colbrelli tweede, Greg van Avermaet was derde.
“Tiesj en ik zaten mooi in het offensief na de Berendries”, vertelde de blije winnaar. “Ik weet dat het voor de Bosberg altijd stil valt, dus ik wilde daar alvast wat voorsprong pakken. Boven op de top had ik nog steeds een mooi gaatje, dus besloot ik volle bak door te gaan. Zonder twijfel heb ik alles gegeven en gelukkig werkte die tactiek. De wind stond in het nadeel, dus misschien bleef het daardoor ook lang gesloten. Mijn ploeggenoten verdienen grote complimenten, want we hebben de koers altijd gecontroleerd. En ik ben uiteraard heel blij om het af te ronden.”
Van Aert gaat zich nu verder opmaken voor de komende koersen. “Ik heb een goede voorbereiding gedraaid, maar ik had niet verwacht dat het gelijk zo goed zou gaan. Het is alvast mooi om deze koers op mijn naam te hebben staan. Qua koersintensiteit mag er nog wel iets bijkomen, want dat heb je voor klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix wel nodig. Die stap wil ik in Parijs-Nice maken, waar we ook weer met een sterk team aan de start zullen staan.”
Beste Nederlander was Van Aerts ploeggenoot Mike Teunissen, die 24e werd.
Foto's: © Sportfoto - Oscar de Waele
Eerder...
- Nederlands succes in Oder Rundfahrt
- Van der Poel terug naar Mur in geel (+video)
- Deze Nederlanders rijden in de Ronde van Oostenrijk
- Van der Poel tweede maar houdt nipt geel
- Van Lierop wint Omloop Zevenheuvelen
- Van der Poel wint sprint der kampioenen in Tour
- De Jong wint Midden-Brabant Poort Omloop
- IJsselstreek wint ploegentijdrit clubcompetitie
- Wiebes opnieuw Nederlands kampioene in Ede
- Senna Remijn naar WorldTour-team Alpecin-Deceuninck
- Biesterbos blijft BEAT nog jaar trouw
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud