Backstedt wint en leidt in Borsele
Vrijdag 22 april 2022
Women - Zoe Backstedt is de eerste leidster in de EPZ Omloop van Borsele voor junior-vrouwen.De Britse won de openingstijdrit van de UCI Nations Cup-manche, die nog tot en met zondag duurt. Ze bleef nummer twee Isabel Sharp bijna een halve seconde. Derde en beste Nederlandse werd Nienke Vinke, die twee jaar geleden Nederlands kampioene tijdrijden bij de junior-vrouwen was.
Het is de eerste wegwedstrijd van het seizoen voor Backstedt, die vorig jaar wereldkampioene op de weg werd bij de junior-vrouwen en tweede was op de individuele tijdrit op het WK. Ook werd ze afgelopen winter op de Col du VAM Europees kampioene in het veld en eerder werd ze in Apeldoorn Europees kampioene op de baan.
De Britse Emily Meakin heeft in het Zeeuwse ’s-Heerenhoek de tijdrit van de EPZ Omloop van Borsele voor Elite-vrouwen op haar naam geschreven. De 33-jarige renster van AWOL O'Shea legde de 20,590 kilometer af in een besttijd van 28.24.15 minuten. De Française Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo) klokte in 28.38.19 de tweede tijd. Juliet Eickhof (Multum Accounts) uit Apeldoorn was op plaats drie in 28.56.85 de best geklasseerde Nederlandse. De tijdrit telt mee voor de nationale tijdritcompetitie.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Adegeest boekt Women's WorldTour-zege
- Marianne Vos twee jaar langer bij Jumbo-Visma
- Parkhotel Valkenburg welkom in Parijs-Roubaix
- Doek valt voor WWT-wedstrijden Vargarda
- SD Worx met Vollering en Wiebes naar vrouwentour
- SD Worx als team met Lorena Wiebes meer mans
- Buijsman is derde in Tour Down Under
- Van Vleuten dacht - heel even - over uurrecord
- Kastelijn tot eind 2026 bij team
- Vos rijdt nog vijf crossen deze winter
- Meijering naar nieuwe ZAAF-formatie
- Women's WorldTour-licentie voor Fenix-Deceuninck
- Eva van Agt naar vrouwenteam Jumbo-Visma
- Nieuwe naam voor Plantur-Pura
- Liv Xstra gaat samenwerken met Jonge Renner
- Soet keert niet terug in peloton en doet oproep
- Nieuwe ploeg voor Van 't Geloof
- Gebroken elleboog voor Rooijakkers
- Drie talenten voor vrouwenteam Jumbo Visma
- Nederlandse ploegleider bij COOP-Hitec
- Bakker enige landgenote bij Duolar-Chevalmeire
- 'Van Vleuten is niet te kopiëren'
- Zwangerschapsverlof voor Van den Broek-Blaak
- Promotie voor Acht van Westerveld
- Veel UCI-rensters trekken naar JEGG-DJR