Verbetering in toestand Amy Pieters
Donderdag 28 april 2022
Women - De toestand van Amy Pieters is inmiddels gewijzigd. Er is sprake van bewustzijn. Dat wil zeggen dat ze enigszins non-verbaal kan communiceren. Amy herkent mensen, heeft begrip van wat er wordt gezegd en kan steeds meer opdrachten uitvoeren.De artsen kunnen nog geen uitspraak doen over welke restverschijnselen en resterende mogelijkheden Amy Pieters overhoudt aan het hersenletsel.
De Nederlands kampioene wielrennen op de weg kwam eind december ten val tijdens een trainingskamp in Calpe. Zij verloor hierbij haar bewustzijn en liep zwaar hersenletsel op. Na een eerste levensreddende operatie in het ziekenhuis van Alicante verbleef Amy Pieters een lange periode in coma. Op 6 januari werd ze vanuit Spanje naar een ziekenhuis in Nederland vervoerd.
Sinds medio februari volgt Amy Pieters een specialistisch intensief neurorevalidatie traject bij één van de aangesloten instellingen van het netwerk EENnacoma. Vanuit deze instelling wordt toegewerkt naar een passend vervolg in het revalidatietraject.
De familie waardeert het enorme medeleven dat er wordt getoond, maar vraagt ook iedereen om de privacy van de betrokkenen te respecteren.
Bron: KNWU
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Raaijmakers langer bij Human Powered Health
- Souren wint etappe in Tour Avenir
- Alkmaar-etappe maakt routeschema Simac Ladies Tour compleet
- Hengeveld naar vrouwenteam Visma
- Wiebes primus in GP Van Impe
- Gennep is met nieuwe etappe recordhouder aankomstplaats Simac Ladies Tour
- Uneken is tweede in Egmont Race
- Simac Ladies Tour krijgt grande finale in Achterhoek
- Kastelijn op eindpodium Tour de Romandie
- Kool per direct weg bij Picnic PostNL
- Starttijden openingstijdrit Ronde Romandië vrouwen
- Derde etappe Simac Ladies Tour brengt wereldtop naar Zeewolde
- Stagiair voor Volker Wessels Vrouwenteam
- Selectie WK Vrouwen Weg bekend
- Noa Jansen naar WorldTour Team Liv-AlUla
- Visma wint Tour Femmes, Vollering tweede
- Vollering naar derde plek in Tour Femmes
- Arensman is ook primus in Heerlen
- Ellen van Dijk aan laatste seizoen beig
- Wiebes wint opnieuw in Tour Femmes
- Wiebes wint derde etappe Tour Femmes
- Opgave Kool in Tour Femmes, Garcia wint
- Etappe en eerste geel voor Vos
- Deelnemers en rugnummers Tour de France Femmes
- Van Dijk is tweede bij rentree in Baloise Tour