Grmay klopt Van der Poel in Jesi
Dinsdag 17 mei 2022
Elite men - Na de rustdag wachtte de renners in de Giro d'Italia een rit met een lastige finale richting Jesi.Er bleef een select gezelschap over in deze tiende rit, waarin Mathieu van der Poel op vijf kilometer van de aankomst ten aanval trok. De voormalig ritwinnaar en roze truidrager kreeg de ruimte niet.
In de sprint gaf de kopman van Alpecin-Fenix goed partij aan Grmay, maar de Afrikaan van Intermarché-Wanty-Gobert hield stand en won de rit.
Ook Wilco Kelderman (vierde) en Koen Bouwman (zesde) eindigden van voren in deze rit. Sam Oomen, Gijs Leemreize en Thymen Arensman hielden ook stand in dit selecte gezelschap.
Van der Poel feliciteerde na afloop zijn opponent. ''Ik kwam zeker een fiets tekort. Het was een lastige wedstrijd.'' De aanloop was al niet ideaal. ''De nylon kous waar we de ijsblokjes in steken was uit mijn shirt gevallen en in mijn derailleur blijven steken. Toen moest ik van fiets wisselen en een stevige achtervolging rijden om terug te komen. Maar ik denk dat het vooral mijn aanval op het einde was die me nekte. De afdaling zag er op papier lastiger en technischer uit, daar wilde ik me op richten, maar dat pakte in de praktijk anders uit. Vervolgens werd ik in de sprint wel op waarde geklopt.''
Foto: © Sportfoto
\
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek