Veenendaal-Veenendaal voor Verhulst
Vrijdag 20 mei 2022
Women - Veenendaal-Veenendaal voor vrouwen heeft een zege opgeleverd voor Gladys Verhulst, die medevluchter Karlijn Swinkels klopte. Barbieri werd derde.De twee reden al in de tweede grote ronde weg uit het peloton. Er kwam een tegenaanval uit het peloton, waar ondertussen Liv Racing het werk opknapte voor Barbieri. In de stromende regen hielden de twee echter stand, Swinkels ging van ver aan, maar de Française troefde haar gedecideerd af in Veenendaal.
''Natuurlijk had ik hier willen winnen'' erkende Swinkels na afloop. ''Ik had er ook vertrouwen in dat het zou kunnen lukken. Maar ik ging de sprint van ver af aan en voelde me toch wat verkrampen op het laatst. Het was een eerlijke strijd en een eerlijke sprint en uiteindelijk was ze gewoon sneller. Ik ben blij met het vertrouwen van de ploeg die ik kreeg en had dat graag willen bekronen. Maar uiteindelijk ben ik toch ook trots op mijn prestatie van de dag en mijn podiumplaats. We hebben ons laten zien.''
Barbieri baalde, maar ze kon haar drie (!) ploeggenoten weinig verwijten, zij namen de achtervolging voor hun rekening. Dit keer was het niet de zege - zoals in De Kempen - maar de derde plek die dat opleverde. De renster van Liv klopte Danique Braam en Marianne Vos in de sprint.
Het was nipt:#vv22 pic.twitter.com/7lUwFNeG6c
— CyclingOnline.nl (@cyclingonlineNL) May 20, 2022
Eerder in de wedstrijd was er een kopgroep met onder anderen Ceylin del Carmen Alvarado, Danique Braam, Teuntje Beekhuis en Riejanne Markus.
Kopgroep bij eerste doorkomst #vv22 pic.twitter.com/J9lE7gtHW2
— KNWU Live Weg (@KNWULiveWeg) May 20, 2022
Foto: © CyclingOnline.nl
Eerder...
- Vollering moet genoegen nemen met plek drie in AGR
- Bredewold is tweede in Brabantse Pijl
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl vrouwen 2026
- Vos grijpt naast zege in Parijs-Roubaix
- Nederlof naar de zege in Omloop Breda en Galder
- Ook Uijen verlaat Picnic-PostNL
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaiix Femmes 2026
- Vos stapt met ambitie op fiets na zware periode
- Kool wint Scheldeprijs voor Veenhoven
- Vollering imponeert met solozege in Vlaanderen
- Bader wint de Ronde van Leek
- Vanderaerden klopt Markus in Eijsden
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2026
- Reusser houdt Vollering en Nooijen van podium
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2026
- Wiebes wint in Wevelgem, Swinkels derde
- Veenhoven is derde in Brugge
- Deelnemers en rugnummers In Wevelgem vrouwen 2026
- Uneken wint Midwest Classic
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen 2026
- Kopecky klopt Kool in Nokere Koerse
- Vrouwenteam VolkerWessels is status opleidingsteam voorbij
- Swinkels verslaat Van der Breggen in Trofeo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Alfredo Binda 2026
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint





