Dumoulin en Bol stappen uit de Giro
Zaterdag 21 mei 2022
Elite men - Tom Dumoulin heeft de Giro d'Italia verlaten. De Limburger van Jumbo-Visma stapte onderweg af.Volgens zijn werkgever kampte hij al enkele dagen met lichamelijke klachten. Dumoulin begon sterk aan de ronde die hij in 2017 won. Hij was derde in de tijdrit in Hongarije. In de door Koen Bouwman gewonnen zevende rit, steunde Dumoulin zijn ploeggenoot in de finale. In het klassement speelde hij sinds de eerste bergrit op de Etna geen rol van betekenis meer.
“De tank is leeg. Ik weet op dit moment niet zo goed wat ik er over kan zeggen”, vertelt Dumoulin aangeslagen. “Dit is ontzettend balen. Ik kan geen vermogen wegtrappen zonder dat het pijn doet. De vorm is er simpelweg niet. Ik heb op dit moment geen antwoord op de vraag waar dat aan ligt.”
Dumoulin ondervond gaandeweg de afgelopen twee weken dat hij niet in staat was het beste uit zichzelf te halen. “Ik merkte dat ik niet beschikte over de beste benen in deze Giro. Desondanks was ik er op gesteld deze ronde uit te rijden en samen met de rest van de ploeg te finishen in Verona. Ik wilde zo op zijn minst de nodige wedstrijdkilometers in de benen krijgen. Ik pepte mezelf iedere ochtend op om er het beste van te maken, maar dat lukt me simpelweg niet. Het lijf is momenteel op.”
Cees Bol van Team DSM heeft zijn ronde er ook opzitten. De sprinter klaagde over vermoeidheid. Hij was dertiende in de derde rit in de Giro.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg




