Dumoulin en Bol stappen uit de Giro
Zaterdag 21 mei 2022
Elite men - Tom Dumoulin heeft de Giro d'Italia verlaten. De Limburger van Jumbo-Visma stapte onderweg af.Volgens zijn werkgever kampte hij al enkele dagen met lichamelijke klachten. Dumoulin begon sterk aan de ronde die hij in 2017 won. Hij was derde in de tijdrit in Hongarije. In de door Koen Bouwman gewonnen zevende rit, steunde Dumoulin zijn ploeggenoot in de finale. In het klassement speelde hij sinds de eerste bergrit op de Etna geen rol van betekenis meer.
“De tank is leeg. Ik weet op dit moment niet zo goed wat ik er over kan zeggen”, vertelt Dumoulin aangeslagen. “Dit is ontzettend balen. Ik kan geen vermogen wegtrappen zonder dat het pijn doet. De vorm is er simpelweg niet. Ik heb op dit moment geen antwoord op de vraag waar dat aan ligt.”
Dumoulin ondervond gaandeweg de afgelopen twee weken dat hij niet in staat was het beste uit zichzelf te halen. “Ik merkte dat ik niet beschikte over de beste benen in deze Giro. Desondanks was ik er op gesteld deze ronde uit te rijden en samen met de rest van de ploeg te finishen in Verona. Ik wilde zo op zijn minst de nodige wedstrijdkilometers in de benen krijgen. Ik pepte mezelf iedere ochtend op om er het beste van te maken, maar dat lukt me simpelweg niet. Het lijf is momenteel op.”
Cees Bol van Team DSM heeft zijn ronde er ook opzitten. De sprinter klaagde over vermoeidheid. Hij was dertiende in de derde rit in de Giro.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Wiebes opnieuw Nederlands kampioene in Ede
- Senna Remijn naar WorldTour-team Alpecin-Deceuninck
- Biesterbos blijft BEAT nog jaar trouw
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro
- Oranje wint clubcompetitiemanche Buchten
- Visma grijpt de macht in Giro d´Italia
- David Dekker voorlopig uit de roulatie
- Renewi Tour met één Nederlandse etappe
- Nog geen hoogtestage Van der Poel na polsblessure
- Van der Poel voegt Dauphiné toe aan programma
- Angenent wint Omloop Zwartewaterland