Jumbo-Visma stapt uit Ronde van Zwitserland
Donderdag 16 juni 2022
Elite men - Team Jumbo-Visma verschijnt vandaag niet aan de start van de vijfde etappe van de Tour de Suisse. Reden is dat ondanks alle voorzorgsmaatregelen corona opnieuw in de ploeg is geslopen.In het belang van de gezondheid van de renners en staf en ter bescherming van het peloton en de wedstrijd achten het medische en het sportieve management van de Nederlandse formatie terugtrekken uit de Zwitserse rittenkoers het verstandigste besluit. Het besluit is genomen in overleg met de directie van de Tour de Suise.
Wie slachtoffer is geworden van een covid-besmetting meldt Team Jumbo-Visma niet. Vooralsnog heeft de situatie geen gevolgen voor de Tour de France-shortlist, al moeten daarbij de ontwikkelingen van de komende dagen uiteraard worden afgewacht.
De ploeg rijdt in Zwitserland met Nederlands kampioen Timo Roosen, Robert Gesink, Pascal Eenkhoorn, Mike Teunissen en Sam Oomen. Sepp Kuss en Rohan Dennis maakten de selectie compleet.
Bij Team DSM heeft men ook drie ziektegevallen. Onder andere Cees Bol stapt daardoor uit de wedstrijd. De rest van het team rijdt wel verder. Eerst haakte Thymen Arensman al af omdat hij last had van de hitte.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek