Gilbert neemt in Valkenburg afscheid van fans
Donderdag 21 juli 2022
Elite men - Philippe Gilbert sluit zijn wielerloopbaan op zaterdag 15 oktober af in Valkenburg aan de Geul en wel op de helling waar hij meerdere malen grootse triomfen vierde, de Cauberg.Met zijn zege in het Wereldkampioenschap wielrennen op de weg in 2012 en vier zeges in de Amstel Gold Race, was de Cauberg een van de belangrijkste bergen in zijn carrière. Honderdduizenden juichten hem in al die jaren toe.
Valkenburg aan de Geul sloot Gilbert in zijn hart en vereeuwigde hem in de unieke ondergrondse Wielergalerij in de Gemeentegrot. Daar zijn zijn prestaties en beeltenis voor altijd te bewonderen.
Burgemeester Daan Prevoo: “Ik ben super trots dat zo’n groot wielrenner er voor kiest om zijn afscheid te vieren in onze gemeente. Met recht mag Valkenburg zich dan ook steeds meer een Wereldwielerstad noemen. Philippe zal met open armen en in een bijzonder warme sfeer in onze gemeente ontvangen worden. De laatste keren dat hij als prof wielrenner de Cauberg zal gaan beklimmen zullen onvergetelijk voor hem worden. Philippe Gilbert is een echte wielerambassadeur voor onze gemeente geworden en daar zullen we hem altijd dankbaar voor zijn”.
Het afscheidsprogramma is te vinden op www.philslastride.com
Foto: © Sportfoto WK 2012
Eerder...
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg




