Markus wint Limburg-etappe in Simac Ladies Tour
Vrijdag 02 september 2022
Women - De vierde rit van de Simac Ladies Tour is gewonnen door Riejanne Markus.Het was Kirstie van Haaften (Parkhotel Valkenburg) die de lont in het kruitvat stak met een aanval. Ze kreeg gezelschap van eerst Anna Henderson (Jumbo-Visma) en later Julie van de Velde (Plantur Pura), die Van Haaften later achter lieten.
Een achtervolgende groep met Nina Kessler en Mischa Bredewold lukte het niet de oversteek te maken, maar een uitgedunde eerste groep met Wiebes sloot aan. In de laatste vijf kilometer was het Riejanne Markus die met haar tijdrijderscapaciteiten een solo in de verf wist te zetten.
Lorena Wiebes won de sprint om plek twee en behoudt de gele leiderstrui. Derde werd Karlijn Swinkels.
''We wilden Lorena vandaag echt onder druk zetten" vertelde Riejanne Markus na afloop. ''Maar ik heb de andere ploegen soms echt moeten opjagen, het leek erop of ze er geen belang bij hadden. Wij hebben er alles aan gedaan met Anna Henderson in de eerste vlucht en toen ze terug gehaald werd, ben ik zelf aangegaan. Het doel was zoveel mogelijk tijd te pakken, daar heb ik volle pak voor gereden tot aan de streep. Nu is het zaak om in de tijdrit verder in te lopen. Het is jammer dat ik in de rit naar Lelystad tijd verloren had. Daar was ik toen echt niet goed van en ik heb natuurlijk van die val ook nog twee dagen langs gehad. Maar vandaag was ik goed en hopelijk morgen ook.''
Lorena Wiebes kon tevreden zijn. Weliswaar werd de winnende reeks van Team DSM doorbroken. De enige die tijd nam in deze rit door de Limburgse heuvels was Markus en die stond na de openingstijdrit op achterstand. ''We hebben er als team echt voor gereden om de trui te verdedigen en dat is goed gelukt'' meende Wiebes. ''Natuurlijk zal ik zaterdag de tijdrit van mijn leven moeten rijden om Riejanne en iemand als Henderson af te houden, maar de vorm is goed en ik ga er alles aan doen.''
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen
- Florien Bolks naar VolkerWessels