Jumbo-Visma voor Lombardije en Parijs-Tours
Vrijdag 07 oktober 2022
Elite men - Jumbo-Visma wil een sterk seizoen in stijl afsluiten in de Ronde van Lombardije en Parijs-Tours.In de Ronde van Lombardije wordt er in tegenstelling tot vorig jaar gereden van Bergamo naar Como. “Wat vorig jaar de finale was krijgen we nu al in het begin. Dat zal meteen lastig worden”, vertelt ploegleider Addy Engels. “Het middengedeelte is op papier nu een stuk makkelijker en de finale wordt traditiegetrouw superzwaar. Ik verwacht dat er weer een kopgroep vooruit zal rijden en dat de favorieten pas in de finale tevoorschijn komen.”
Eén van die favorieten is Jonas Vingegaard. Als voorbereiding op Lombardije was de Deen actief in de CRO Race. De winnaar van de Tour de France won twee etappes in de zesdaagse rittenkoers en miste de overwinning in het eindklassement op slechts één seconde. “Jonas heeft laten zien fysiek prima in orde te zijn. Hij zit goed in zijn vel. Tijdens de verkenning zag het er ook allemaal relaxed uit met een aantal goede inspanningen”, aldus Engels.
Aan vorm zal het de Deen dus niet ontbreken. In het slotstuk krijgen de renners van Team Jumbo-Visma een aantal steile klimmetjes voor de kiezen. Tweemaal de San Fermo della Battaglia en de Civiglio vormen de finale. “Op de eerste passage van de San Fermo gaat het ontploffen. Het is zaak dat we op de Civiglio nog één of twee renners naast Jonas hebben. Daarna is het aan hem en zal een selecte groep topfavorieten gaan uitvechten wie er met de winst vandoor gaat.”
Parijs-Tours
Aankomende zondag verschijnt de ploeg ook in Frankrijk met een sterke opstelling aan de start. “In het verleden is gebleken dat Parijs-Tours een pittige finale kent met heuvels en gravelstroken. Gelukkig hebben wij meerdere kaarten om te spelen. Gaat er een klein groepje naar de meet, dan hebben we met Christophe Laporte en Mike Teunissen twee goede renners. Als er toch met een grote groep naar de finish wordt gereden, dan zouden we met Olav Kooij de koers naar ons toe kunnen trekken”, aldus ploegleider Arthur van Dongen.
Kooij versloeg maandag in de Münsterland Giro vele topsprinters en behaalde zo al zijn twaalfde overwinning van het seizoen. “Hij heeft een grandioze ontwikkeling doorgemaakt dit jaar. Hij heeft zich goed genesteld in het profpeloton en nu al zoveel wedstrijden gewonnen. Ik denk dat Parijs-Tours voor hem een hele mooie afsluiting zal zijn van een fantastisch seizoen”, besluit de ploegleider.
Opstellingen:
Ronde van Lombardije
Jonas Vingegaard, Tobias Foss, Robert Gesink, Chris Harper, Sam Oomen,
Gijs Leemreize en Koen Bouwman
Parijs-Tours
Jos van Emden, Olav Kooij, Tim van Dijke, Mike Teunissen, Edoardo Affini,
Christophe Laporte en Tosh Van der Sande
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg




