Slag om Woensdrecht, nieuwe klassieker in Schwalbe Topcompetitie
Vrijdag 28 oktober 2022
Elite men - Vandaag werd een nieuwe wielerklassieker gelanceerd voor elite/beloften: de Slag om Woensdrecht.De wedstrijd zal deel uitmaken van de Schwalbe Topcompetitie. De nieuwe koers wordt op zondag 30 april verreden op een omloop van bijna 24 kilometer met start en finish op de Scheldeweg in Hoogerheide. Oud-prof Moreno Hofland word koersdirecteur. De naam "Slag om Woensdrecht" staat voor altijd in de geschiedenisboeken en mag nooit vergeten worden. Het is een eerbetoon aan alle gevallenen in de Tweede Wereldoorlog.
Het selectieve parcours, uitgezet door oud renner Lars Akkermans, is een omloop van bijna 24 kilometer. Start en finish zijn op de Scheldeweg. Na de start gaat de omloop via Calfven naar de Aanwas. Van daaruit naar de Oud Hinkelenoorddijk richting Grindweg en Völkerdorp. Vanaf Völkerdorp moet het peloton onder de rijksweg A4 door naar de beruchte Hoogewaardpolder. Deze twee kilometer lange kasseistrook zal een heuse scherprechter blijken te zijn. Op het einde van de kasseien slaat het peloton vervolgens linksaf, op naar het dorp Woensdrecht. Niet de bekende Rijzendeweg, maar juist via de lastige kasseistrook van de Bossestraat zal de Brabantse Wal opgereden moeten worden. Tot aan het Mariabeeld in Hoogerheide klimt de weg als vals platte kuitenbijter. Daar slingeren de renners langs de Shermantank, via de Onderstal naar de finish bovenop de Scheldeweg in Hoogerheide.
Dat Woensdrecht zo met de wielersport is begaan, is ook organisator Thijs Rondhuis van de Schwalbe Topcompetitie niet ontgaan. In overleg met KNWU Zuid-West consul Edwald Martijn heeft hij de organisatie gevraagd om direct toe te treden tot de prestigieuze serie wedstrijden.
Eerder...
- Delano Swenne wint Omloop Ooststellingwerf
- Deze Nederlanders rijden in Canada
- Starttijden tijdrit Valladolid Vuelta
- Geduld Plugge (Visma) raakt op in Vuelta
- Paardekooper naar VolkerWessels
- Kooij, Bol en Hoole naar Decatlon AG2R Mondiale
- Olav Kooij wint zijn derde in Tour of Britain
- Van der Tuuk wint in Zuid-Bohemen
- Van Schip keert terug in koers
- Ook Kooij op herhaling in Tour of Britain
- Kooij wint in Tour of Britain
- Ide Schelling neemt na dit seizoen afscheid
- Dean Tol wint Omloop Hil en Moer
- Dorussen wint Ronde van de Achterhoek
- Appel wint GP Halle
- Crockett wint Slag om Norg
- Reinderink en Bouwman moeten Vuelta verlaten
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend