Milan Vader toont zich in Tour Down Under
Vrijdag 20 januari 2023
Elite men - Jumbo-Visma mocht dan in rit drie van de Santos Tour Down Under de leiderstrui verliezen, een sterk optreden van Milan Vader was een opsteker voor de ploeg.De Zeeuw, die vorig jaar lang uit de roulatie was na een zware val in de Ronde van het Baskenland, werd keurig achste in een door Pelle Bilbao gewonnen rit.
In het klassement is Vader vijftiende. Jay Vine is de nieuwe leider.
Vader geeft aan dat hij even moest omschakelen vanaf het moment dat zijn kopman aangaf dat hij voor eigen kans mocht rijden. “Dat was even een lastig moment. De situatie in de race was op dat moment onoverzichtelijk. Rohan zat in mijn wiel en we zaten op een klein gaatje van de voorste renners. Ik probeerde dat op een mooi tempo dicht te rijden, maar Rohan gaf aan dat het lampje echt uit was bij hem. Ik moest vervolgens even de bevestiging zoeken en communiceerde met de ploegleiding of het wel verstandig was om voor eigen kans te rijden. Op eigen tempo was ik in staat om een hoop renners in te halen. Eenmaal aangesloten bij de omvangrijke groep besloot ik in de finishstraat mee te sprinten voor de ereplaatsen”, beschrijft de coureur de totstandkoming van zijn eerste toptienklassering in de World Tour.
“Ik baal dat we de leiderstrui moeten afstaan”, voegt Vader daar nog aan toe. “Het doet me echter wel deugd dat het persoonlijk goed ging. Ik wil genieten van ieder moment en ik leer iedere dag weer een beetje bij en maak progressie. Dat is erg fijn om te ondervinden en geeft vertrouwen voor de rest van het seizoen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Brons voor Van der Poel op WK Montréal
- Fabio Jakobsen juicht in Stekene
- Guus van den Eijnden naar WorldTour
- Verbruggen en Haverdings eerste aanwinsten Metec-Solarwatt
- KNWU-selectie voor EK Wielrennen Slovenië
- Jacco Verhaeren vertrekt bij Visma
- MVDP maakt indruk in Luxemburg
- Tim van der Poel wint Midden-Brabant
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold
- Lisa van Belle langer bij SD Worx
- Startlijst tijdrit Vuelta 2026
- LPC blij met nieuwe plek op kalender ZLM Tour
- Solen en Schaper imponeren in Flanders Tomorrow Tour
- Vacek wint ZLM Tour, Van der Tuuk op podium
- Nog één kans op Nederlandse ritzege in ZLM Tour






