Ronde van Drenthe voor Hagenes
Zondag 12 maart 2023
Elite men - De Ronde van Drenthe is gewonnen door de 19-jarige Noor Per Strand Hagenes.In een ingekorte jubileumronde werd er van meet af aan aangevallen. Adam de Vos (Human Powered Health), Ceciel Desal (Bingoal-WB) en Roy Hoogendoorn (Metec-Solarwatt) reden lange tijd op kop, terwijl Timo de Jong (VolkerWessels) in het begin ook van de partij was in deze kopgroep.
Koplopers op de Col du VAM #RondevDrenthe #wielrennen pic.twitter.com/0vaC4cMjeg
— RoySchriemer (@Roy_Schriemer) March 12, 2023
In de finale sloeg na de laatste beklimming van de VAM-berg het peloton in stukken. Richting finishplaats Hoogeveen reden vier renners weg uit de eerste groep met Per Strand Hagenes (Jumbo-Visma), Tobias Andresen (DSM), Florian Vermeersch (Lotto Dstny) en opnieuw Adam de Vos (Human Powered Health), die vijftien seconden voorsprong nam.
Start @RondevDrenthe pic.twitter.com/crpaJffArC
— CyclingOnline.nl (@cyclingonlineNL) March 12, 2023
Op twee kilometer van het einde ging Per Strand Hagenes in de aanval en hij werd niet meer teruggezien. De voormalig wereldkampioen bij de junioren i(2021 Leuven) is bij Jumbo-Visma al zeker van een profcontract bij de WorldTour-ploeg en met zijn naam op de erelijst heeft de Ronde van Drenthe één van de grootste talenten van dit moment op het palmares staan.
Na een ingekorte maar zware koers was het zaak voor Strand Hagenes om de aanval te zoeken. ''Ik wist dat ik moest aanvallen. Ik ben geen sprinter. Met twee kilometers te gaan ging ik vol aan en ik hoopte dat het lukte. Met 500 meter wist ik dat ik het ging halen. Het was een zware dag. Het is mooi om een zege op dit niveau te pakken tussen renners die al wat hoger in aanzien staan. De route was verkort, maar dat maakte het misschien alleen maar zwaarder.''
Hij boekte zijn eerste profzege in Drenthe.
Foto's: © Sportfoto
Eerder...
- Van Lierop wint Omloop Zevenheuvelen
- Van der Poel wint sprint der kampioenen in Tour
- De Jong wint Midden-Brabant Poort Omloop
- IJsselstreek wint ploegentijdrit clubcompetitie
- Wiebes opnieuw Nederlands kampioene in Ede
- Senna Remijn naar WorldTour-team Alpecin-Deceuninck
- Biesterbos blijft BEAT nog jaar trouw
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro
- Oranje wint clubcompetitiemanche Buchten
- Visma grijpt de macht in Giro d´Italia
- David Dekker voorlopig uit de roulatie