Wiebes juicht weer in Burgos
Zaterdag 20 mei 2023
Women - Lorena Wiebes heeft de derde rit van de Ronde van Burgos gewonnen.Elisa Balsamo (tweede) en Sheyla Gutierrez (derde) hadden het nakijken in Arenda de Duero. Wiebes won de openingsrit en passeerde ook in de daaropvolgende rit als eerste de finish. Maar de jury zette haar terug waardoor Demi Vollering de rit op haar naam kreeg.
De leidster in de WorldTour trok vervolgens de sprint aan voor haar ploeggenote Wiebes, die de kopgroep nog wist te overvleugelen. “Op het laatste rechte stuk vertraagden de vluchters. Demi ging op dat moment vol gas en daarna begon ik mijn sprint. De kopgroep was daarbij een goed mikpunt om te blijven sprinten”, vertelde de 24-jarige sprintster.
De dominantie van Team SD Worx wordt ondersteund door het feit dat Wiebes al de 24ste zege van het seizoen binnen haalde. Het is voor het Nederlandse WorldTeam ook de negende overwinning op rij. Wiebes: “Hier hebben we de hele winter voor gewerkt. Ik was ook extra gemotiveerd om te winnen door mijn declassering van gisteren. Morgen willen we het werk afmaken en ga ik all-in voor Demi. Het is tijd om haar te bedanken voor al het werk gedurende de afgelopen dagen."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Reusser wint EK Tijdrijden, Markus zevende
- Van Anrooij definitief naar elitecategorie
- Van Anrooij vervangt Vollering op EK Tijdrit
- Vollering eindwinnares Tour de Romandie
- Vollering wint en leidt in Tour Romandie
- Swinkels wint in La Semoise
- Venturelli en Nooijen winnen proloog Watersley
- Mijntje Geurts naar Jumbo-Visma
- Korevaar, Smulders en Ton naar fusieteam met Jayco-Alula
- Simac Ladies Tour zet internationale koers in
- Peperkamp en Uijen blijven bij DSM
- Manon de Boer wint Ras Na mBan
- Publiek zwaait massaal Annemiek van Vleuten uit
- Kopecky wint Simac Ladies Tour
- Live doorkomsten slotrit Simac Ladies Tour (tijden)
- Vrouwenteam VolkerWessels voor 2024 compleet
- SImac Ladies Tour: in Valkenburg wint Kopecky
- Simac Ladies Tour verder zonder Vollering
- Kool wint in Simac Ladies Tour
- Tijdrit Simac Ladies Tour; Kopecky wint in Leuven
- Starttijden tijdrit Leuven Simac Ladies Tour
- Simac Ladies Tour:Balsamo wint in Gennep
- Proloog Simac Ladies Tour voor Kool
- Deelnemers en rugnummers Simac Ladies Tour 2023
- Starttijden tijdrit Simac Ladies Tour 2023 + LIVE TIMING