Olympia's Tour: in Medemblik wint Abma
Woensdag 20 maart 2024
Elite men - De eerste etappe van Olympia's Tour is gewonnen door Elmar Abma. De renner van VolkerWessels wist in de slotkilometer op en over drie koplopers te steken en naar de winst te soleren.Lorenz van de Winkele werd tweede, derde Kristian Egholm.
Tijs Dekker (West-Frisia), Mike Bronswijk (Diftar) en Johan Ravnoj (Coop) kleurden de keurs met een ontsnapping, maar al richting de laatste doorkomst werden zijn in de kraag gevat.
Kristian Egholm (Lidl-Trek DT)), Axel van der Tuuk (Metec-Solarwatt) en Lorenz van de Wynkele (Lotto-Dstny DT) probeerden het in de slotronde.

Abma stond na afloop te kijken van zijn zege. ''We waren het gat naar de koplopers aan het dichten, toen ik met voorsprong door de bocht kwam. Toen keek ik achterom en had ik best een flink gat op het peloton. Ik sloot aan bij de drie en ben even op adem gekomen en toen besloot ik nog een keer te springen en dat lukte.''
Uiteraard had de Fries van VolkerWessels niet direct al nagedacht over wat dat voor de rest van de week betekent. ''We moeten even kijken met de ploeg, maar hebben nu iets om voor te rijden. Maar dit is vast binnen. We deden met de ploeg een goed ploegenspel en zaten daardoor de hele tijd van voren. En toen had ik ook nog wat over.''
Elmar Abma over zijn winst in #OT2024 #wielrennen @ctvolkerwessels @CourageEvents pic.twitter.com/uyPD0AI2Yi
— CyclingOnline.nl (@cyclingonlineNL) March 20, 2024
ijs Dekker was blij met zijn hoofdrol voor eigen publiek. ''Ik heb deze rit al vanaf januari op mijn netvlies staan en was gebrand om mee te springen in een kopgroep. Mooi dat dit lukte en dat ik in ieder geval de eerste doorkomst met de twee anderen haalde. Op het laatst merkte ik toch dat ik een flinke inspanning had gedaan, maar ik kon tussen de auto's de finish halen. Toen ik daar hoorde dat ik de prijs voor de strijdlust had, was ik helemaal blij.''
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche 2026
- Internationale strijd verwacht in Salverda Ster van Zwolle
- Voorjaarsprogramma Tibor Del Grosso bekend
- Pluimers blijft veel langer bij Tudor
- Podium voor Peters in Brussel Opwijk
- Ottema wint Kasseienomloop Exloo
- Van der Poel is klasse apart in Omloop Nieuwsblad
- Hoogendoorn wint weer in Drenthe
- Live verslag Dwars door Drenthe 2026
- Geen Omloop Zevenheuvelen in clubcompetitie
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Mannen 2026
- Metec Olympia's Tour doorkruist Bommelerwaard in 2026
- Van der Poel kent zijn voorjaarsprogramma
- Zomermaand slaat slag in Ronde Rwanda
- Sterk deelnemersveld bij aftrap seizoen in Dorpenomloop Dwars door Drenthe
- Pluimers derde in Var
- Ploeg Tietema ontvangt wildcard voor Giro
- Kalender Clubcompetitie Mannen 2026
- Ronde van Overijssel eert Jos Lammertink
- Kasseienomloop Exloo zoekt opvolger Vermeltfoort
- Starttijden tijdrit UAE Tour 2026
- Deelnemersveld Ster van Zwolle bekend
- Renewi Tour mag Nederlandser worden in toekomst
- Van der Hoorn mist klassiekers door operatie
- Denekamp kijkt uit naar terugkeer wielertoppers





