Marianne Vos wint Volta Catalunya
Zondag 09 juni 2024
Women - Marianne Vos is eindwinnaar geworden van de Volta Catalunya.In de slotrit kwam haar leiderspositie niet meer in gevaar. De slotetappe wist ze niet te winnen. Die ging naar Ally Wollaston . Vos werd tweede.
In het eindklassement kreeg Vos Riejanne Markus als tweede mee op het podium.
Vos: 'Na de onverwachte overwinning gisteren op La Molina wist ik dat de mogelijkheid er was om het klassement te winnen. We wilden vandaag controle houden in de koers en uit de problemen blijven. Dat is heel goed gelukt. In de sprintvoorbereiding verloren we elkaar een beetje en toonde Ally zich de snelste. Aan het begin van de week had ik niet verwacht dat ik het klassement zou winnen, dus dat is heel bijzonder."
Markus toonde zich eveneens in haar nopjes met de tweede plaats in het klassement. "Ik ben superblij met hoe het gegaan is. We wilden vandaag het initiatief nemen, omdat we wisten dat we een van de sterkste ploegen waren. We hadden alles onder controle en zaten mee in elke groep die wegsprong. Zelf reed ik nog een tijdje vooruit, maar dat was meer om de wedstrijd zwaar te maken. Ik ben supertrots op iedereen en we gaan met een goed gevoel naar huis."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Sofie van Rooijen wint Omloop Zwartewaterland
- Vrouwentoppers en clubmannen in Omloop Zwartewaterland
- Direct raak voor Wiebes in Burgos
- De Jong is derde in Durango-Durango
- Vollering grijpt macht in Itzulia Tour
- Tacey houdt Veenhoven van winst in Kempen
- Bredewold slaat opnieuw toe in Itzulia Women
- Van der Breggen stapt na val uit Itzulia Tour
- Bredewold wint in Itzulia Women
- Ceratzit stopt als hoofdsponsor team De Zoete/Hengeveld
- Vollering wint Ronde van Spanje in stijl
- Oranje dominantie Vuelta duurt voort: Vos wint
- Vollering naar ritwinst en rood in Vuelta vrouwen
- Van der Breggen wint weer: winst in Vuelta
- Gerritse wint en leidt in Vuelta vrouwen
- Vos spoelt met zege Vuelta-kater weg
- Deelnemers en rugnummers Vuelta vrouwen 2025
- Ellen van Dijk eerste leider in Vuelta vrouwen, Visma boos
- Menting en Vercruysse naar de winst in Kleine Hein
- Starttijden ploegentijdrit Vuelta Vrouwen 2025
- Lieke Nooijen langer bij Visma-LAB
- Karlijn Koops naar Hess Cycling
- Deelnemers Vuelta voor vrouwen 2025
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik