Ellen van Dijk kan deelnemen aan Spelen Parijs
Woensdag 17 juli 2024
Women - Wielrenster Ellen van Dijk is na haar enkelbreuk een uitgebreid revalidatietraject ingegaan, met als ultieme doel aan de start in Parijs te verschijnen. Begin deze week bleek uit verschillende performance tests dat ze klaar is om met ambitie Nederland tijdens de Olympische weg- en tijdrit te gaan vertegenwoordigen samen met Lorena Wiebes, Marianne Vos en Demi Vollering.In voorbereiding op de Spelen kwam Ellen van Dijk zes weken geleden ten val door een botsing met een aanhanger tijdens een trainingskamp in Spanje, met een enkelbreuk als gevolg. In samenwerking met de KNWU, TeamNL, Lidl-Trek en de medische teams van Sports Valley, Ziekenhuis Gelderse Vallei en het Amsterdam UMC is direct een behandel- en revalidatieplan in werking gesteld, met onder andere een operatie om haar enkelbreuk te herstellen. Dit alles was erop gericht om deelname aan de Olympische Spelen in Parijs mogelijk te maken. De medisch specialisten achten het verantwoord om de enkel weer maximaal te belasten op de fiets en ook de performance testen laten zien dat van Dijk klaar is om op het hoogste niveau mee te dingen voor eremetaal.
De afgelopen periode stond voor Ellen compleet in het teken van revalidatie en training: “Vanaf het moment van mijn val, wist ik wat me te doen stond: mezelf klaarstomen voor de Spelen. Een intense periode, waarbij ik zaken van dag tot dag bekeek en steeds weer een stapje dichter bij mijn doel kwam. Ik ben dankbaar voor de ruimte die ik van de KNWU en coaches heb gekregen om dit proces aan te gaan en ook bij de medische staf was ik in hele goede handen. Ik kijk er enorm naar uit me bij het team aan te sluiten en samen iets moois te gaan laten zien in Parijs.”
Bondscoach Loes Gunnewijk is trots op haar selectie. “Ellen heeft keihard gewerkt om niet alleen te herstellen van een enkelbreuk, maar ook vormbehoud te tonen om mee te kunnen doen voor eremetaal. We hebben er als technische staf alles aan gedaan haar hierbij te steunen. Complimenten aan het gehele team, inclusief Riejanne als reserve, die tegelijkertijd met veel ambitie hun voorbereidingen hebben doorgezet. We verschijnen met een sterke bezetting aan de start en ik heb er alle vertrouwen in dat we meedoen voor de prijzen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen
- Florien Bolks naar VolkerWessels
- Wiebes blijft winnen: nu in Fourmies
- De Vries neemt leiding in Tour d'Ardeche
- Tweede zege op rij voor Bredewold
- Vera Tieleman zet een stap omhoog
- Bredewold wint derde rit Tour d´Ardeche
- Frans protest zorgt voor afblazen tweede rit Ardeche
- Tour d´Ardeche met volop Nederlandse deelname
- Eline Jansen maakt indruk in de Ronde van Toscane
- Lorena Wiebes wint Simac Ladies Tour 2025
- Ellen van Dijk pakt haar laatste podiumplaats in Simac Ladies Tour
- Backstedt wint tijdrit in Simac Ladies Tour
- Menting en Jeucken winnen Salverda Omloop IJsseldelta
- Startvolgorde tijdrit Simac Ladies Tour Doetinchem + live timing
- Simac Ladies Tour: Wiebes maakt kwartet vol
- Simac Ladies Tour Kort: Van Dijk, Ferguson, Worst en Markus
- Drie op drie voor Wiebes in Simac Ladies Tour
- Wiebes sprint naar tweede zege in Simac Ladies Tour
- Simac Ladies Tour:Wiebes wint in Leuven
- Van Agt voor twee jaar naar FDJ-Suez
- Deelnemers en rugnummers Simac Ladies Tour 2025
- TIG Sports & Events neemt organisatie Simac Ladies Tour over
- Aftellen naar Simac Ladies Tour: de vierde van Vos