Twee op twee voor Wiebes in Baloise Ladies Tour
Donderdag 18 juli 2024
Women - Lorena Wiebes heeft na haar zege in de openingstijdrit ook op de tweede dag van de Baloise Ladies Tour toegeslagen.Ze klopte in Knokke-Heist het Team dsm-firmenich PostNL-duo Kool en Barbieri en is nog steviger leidster.
De etappe startte in het Nederlandse Breskens.
Lorena Wiebes: “Het was heel nerveus vandaag. Daarom reden we de hele koers voorin. We wilden niet in de problemen komen. Op vijf kilometer van het einde ontsnapten we. Juist naast ons gebeurde een valpartij. Zelf geraakte ik in de berm, maar zonder erg. En iemand viel tegen de fiets van Christine Majerus, waarna ze derailleurproblemen had. Daardoor miste ik mijn lead-outvrouw voor de eindsprint, maar Femke Gerritse heeft snel geschakeld en me richting de laatste lijn geloodst. Op zo’n 150 meter van de streep ging ik aan, want de tijd was daar om te versnellen. Het is fijn dat er niemand meer overkwam en ik zo mijn tweede zege van deze Baloise Ladies Tour pak.”
“Ik vind dit de ideale voorbereiding op de Olympische Spelen. Het doel is duidelijk: veilig blijven, de laatste procenten erbij krijgen en vertrouwen pakken met het oog op de wegwedstrijd op de Olympische Spelen. Vandaag bleef ik gelukkig recht, ondanks de vele valpartijen. Dankzij deze zege doe ik een goede zaak in het algemeen klassement. Ik heb er ook een doel van gemaakt. Dat is ook waarom ik de eerste tussensprint voluit meedeed. Met deze zege en bonificatieseconden verstevig ik mijn leiderspositie.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van Dijk en Arens winnen Chrono des Nations
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen




