Huub Artz naar Europese titel beloften
Vrijdag 13 september 2024
Elite men - Huub Artz is in Hasselt Europees kampioen bij de beloften geworden.De toekomstig prof van Wanty rekende in de finale af met twee medevluchters. Tibor del Grosso werd nog zevende.
Artz was een van de sterkste renners in het peloton en isoleerde zich in de laatste fase van de 160 kilometer lange wedstrijd tussen Heusden-Zolder en Hasselt met Niklas Behrens (Duitsland) en Léandre Lozouet (Frankrijk). Het uitdagende parcours omvatte twee rondes van een lokaal circuit, inclusief de kasseistroken van Manshoven en Op de Kriezel, evenals de beklimmingen van Zammelberg en Kolmontberg.
Uiteindelijk versloeg Artz Behrens in een sprint met twee renners. Na zijn eerdere successen in Gent-Wevelgem U23 en de Giro Next Gen bevestigt deze overwinning Artz als een van de meest getalenteerde U23-renners van zijn generatie. Het is de eerste keer dat een renner uit de structuur van Jean-François Bourlart de begeerde Europese U23 wegtitel wint, zo evenaart hij de prestaties van Lauren Molengraaf en Zoé Bäckstedt in het veldrijden.
Huub Artz: "Deze Europese titel is ongelooflijk, zo onverwacht. De hele week heb ik over verschillende tactieken nagedacht om de overwinning te verzekeren. Ik dacht dat de wind een bepalende factor zou kunnen zijn, maar ik vreesde een massasprint. Gelukkig ontwikkelde de wedstrijd zich veel eerder dan verwacht. Vandaag speelde het perfecte scenario voor de wedstrijd zich af. We zaten in een ideale situatie met drie sterke Nederlandse renners. Met vertrouwen in onze capaciteiten gaven we er alles op. Uiteindelijk komt het erop neer wie de beste benen van de dag heeft, en vandaag was dat ik. Ik ben ongelooflijk trots op mijn wedstrijd en deze titel."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026
- Salverda Ster van Zwolle is voor Avondts





