Kortleve en Nievelstein naar Metec-Solarwatt
Zaterdag 14 september 2024
Elite men - Metec-Solarwatt heeft twee jonge renners aan zich weten te binden voor 2025. Het gaat om Bart Kortleve en Job Nievelstein.Zij nemen in de succesvolle Nederlandse continentale formatie komend jaar de plaats in van Thijs de Lange en Wessel Mouris.
De laatste won deze week brons op het Europees Kampioenschap Tijdrijden bij de beloften en eerder goud op het NK tegen de klok. Binnenkort zal Mouris laten weten voor welk profteam hij uit zal komen in 2025. Voor Metec-Solarwatt is het de laatste in een lange rij van coureurs die via dit team de profrangen wisten te bereiken. Eerder gingen coureurs als de huidige professionals Arvid de Kleijn, Sjoerd Bax, Marijn en Lars van den Berg en Oscar Riesebeek hem voor.
Bart Kortleve (19) komt over van Sensa-Kanjers voor Kanjers, waar hij dit jaar opviel met zijn aanvallende stijl van rijden. Resultaten waren er ook voor de Drent, want hij wist derde te worden in de Zevenheuvelenomloop en vierde bij de Wielerdag Roden. Kortleve heeft een verleden als mountainbiker, maar wil zich bij Metec-Solarwatt verder op het wegwielrennen focussen.
Job Nievelstein (18) komt over van de junioren, waar hij koerste voor Westland Wil Vooruit. Dit seizoen mocht hij meerdere keren uitkomen in het oranje van de Nederlandse juniorenploeg van de KNWU. Dit seizoen was hij tweede in de Orlicka Lanskroun, vijfde op het NK tijdrijden en negende in de Junioren Rundfahrt in Oostenrijk.
Foto: © Sportfoto Bart Kortleve
Eerder...
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE




