Kortleve en Nievelstein naar Metec-Solarwatt
Zaterdag 14 september 2024
Elite men - Metec-Solarwatt heeft twee jonge renners aan zich weten te binden voor 2025. Het gaat om Bart Kortleve en Job Nievelstein.Zij nemen in de succesvolle Nederlandse continentale formatie komend jaar de plaats in van Thijs de Lange en Wessel Mouris.
De laatste won deze week brons op het Europees Kampioenschap Tijdrijden bij de beloften en eerder goud op het NK tegen de klok. Binnenkort zal Mouris laten weten voor welk profteam hij uit zal komen in 2025. Voor Metec-Solarwatt is het de laatste in een lange rij van coureurs die via dit team de profrangen wisten te bereiken. Eerder gingen coureurs als de huidige professionals Arvid de Kleijn, Sjoerd Bax, Marijn en Lars van den Berg en Oscar Riesebeek hem voor.
Bart Kortleve (19) komt over van Sensa-Kanjers voor Kanjers, waar hij dit jaar opviel met zijn aanvallende stijl van rijden. Resultaten waren er ook voor de Drent, want hij wist derde te worden in de Zevenheuvelenomloop en vierde bij de Wielerdag Roden. Kortleve heeft een verleden als mountainbiker, maar wil zich bij Metec-Solarwatt verder op het wegwielrennen focussen.
Job Nievelstein (18) komt over van de junioren, waar hij koerste voor Westland Wil Vooruit. Dit seizoen mocht hij meerdere keren uitkomen in het oranje van de Nederlandse juniorenploeg van de KNWU. Dit seizoen was hij tweede in de Orlicka Lanskroun, vijfde op het NK tijdrijden en negende in de Junioren Rundfahrt in Oostenrijk.
Foto: © Sportfoto Bart Kortleve
Eerder...
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg
- Derde etappe Tour of Holland geannuleerd door verkeershufter
- Daan Hoole naar vijfde tijd in Etten-Leur
- Starttijden tijdrit NIBC Holland Tour Etten-Leur
- Olav Kooij moet buigen voor Tim Merlier
- Fabio Jakobsen is blij weer in koers te zijn
- Leemreize en Naberman verlengen bij Picnic-PostNL
- Hayter wint proloog in Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers NIBC Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers Il Lombardia 2025
- Mollema op het podium in Gran Piemonte
- Eekhoff tweede in Binche
- Ook Gal vertrekt naar Metec-Solarwatt
- ZLM Tour verhuist naar september
- Versloot versterkt opleidingsploeg Picnic/-PostNL
- Deelnemers en rugnummers EK Wegwedstrijd Mannen 2025
- Mannenteam VolkerWessels heeft niet expres veel Vlaamse aanwinsten
- Extra bonificatieseconden te verdienen in Tour of Holland
- Johan Dorussen naar Metec-Solarwatt
- De Kleijn boekt zege in Ronde van Langkawi
- Sam Oomen zegt af: Nederland met vijftal op WK