Van der Breggen spant zich in voor wielrensters Rwanda
Maandag 02 december 2024
Women - Voormalig olympisch en meervoudig wereldkampioen Anna van der Breggen gaf dit weekend de aftrap voor Power To Pedals in Rwanda.Power To Pedals is een project van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU), de Nederlandse Ambassade in Rwanda en organisatie Right To Play met het doel om meer meisjes op de fiets te krijgen. Meer meisjes op de fiets is belangrijk voor de drie samenwerkende organisaties: niet alleen om het vrouwenwielrennen te promoten, maar vooral omdat fietsen op sommige plekken in de wereld het verschil kan maken. Zo’n plek is Rwanda, het land waar in september 2025 het WK Wielrennen plaatsvindt, voor het eerst op het Afrikaanse continent.
De aftrap van Power To Pedals vond afgelopen zaterdag - 30 november 2024 - in Bugasera (Rwanda) plaats. Olympisch en meervoudig wereldkampioen Anna van der Breggen gaf de officiële aftrap voor het project samen met voormalig profrenner Marijn de Vries, technisch directeur van de KNWU Wilbert Broekhuizen en bondscoach van het Nederlands herenteam Koos Moerenhout. De groep Nederlanders stapte in Rwanda op de fiets voor een clinic met het Bugesera Cycling Team, dat grotendeels bestaat uit Rwandese jongeren.
Wielrenster Anna van der Breggen zegt in een reactie: “Fietsen verbindt. Dat is belangrijk, zeker in deze context. Het is mooi dat ‘Power To Pedals’ niet alleen over fietsen gaat, maar dat we meisjes meer meegeven, bijvoorbeeld zelfvertrouwen, goed voor jezelf zorgen en nauw leren samenwerken. Fietsen kan echt het verschil maken om de toekomst van deze jongeren te veranderen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos
- Charlotte Kool wint Veenendaal-Veenendaal






