BetCity Elfstedenrace gaat niet door in 2025
Vrijdag 13 december 2024
Elite men - Organisator Courage Events heeft moeten besluiten dat de vierde editie van de BetCity Elfstedenrace – die gepland stond voor zaterdag 15 maart 2025 – geen doorgang kan vinden.Omdat landelijke exposure belangrijk is voor dit evenement en een live-uitzending op een landelijke zender onhaalbaar bleek, hebben organisatie en hoofdsponsor besloten dat het tonen van de schoonheid van Friesland aan een nationaal en internationaal publiek onvoldoende gerealiseerd en daarmee een belangrijke doelstelling niet gehaald wordt.
KOOP HEM NU: DE WIELERSCHEURKALENDER 2025
BetCity en Courage Events trokken samen op om Friesland weer met een aansprekende wedstrijd op de wielerkaart te zetten. In 2022 vond de eerste editie plaats, die werd gewonnen door Elmar Reinders. De edities daarna kregen, na de promotie naar 1.1 op de UCI-kalender, WorldTour-renners als Jasper Philipsen en Taco van der Hoorn als winnaar. De ambitie was om op deze voet verder te gaan, maar daar kan helaas geen sprake van zijn. Ondanks grote belangstelling van topteams voor de komende editie.
Voorzitter Nathan Lootsma van de BetCity Elfstedenrace betreurt de uiteindelijke beslissing om de wedstrijd van de kalender te moeten laten schrappen, maar zag geen andere keuze. “Voor het door ons gehanteerde en ook benodigde budget, mag je een koers met landelijke uitstraling verwachten. Helaas bleek Eurosport niet bereid om de wedstrijd live uit te zenden, ook niet als we de reportage zelf produceerden, zoals we dit jaar al deden in combinatie met Omrop Fryslan. Het niet doorgaan in het voorjaar van deze klassieker betekent helaas ook dat de BetCity Elfstedenrace niet onder deze naam zal worden verreden in de verdere toekomst, want het contract met de hoofdsponsor loopt aankomende zomer af. Er is onvoldoende zicht om de benodigde middelen bij regionale overheden en bedrijfsleven te vergaren.’’
Organisator Thijs Rondhuis van Courage Events benadrukt dat er alles aan gedaan is om Friesland een wedstrijd te laten behouden. ‘’Dat we een partij zijn die tot het uiterste gaat om een oplossing te vinden, is in de wielerwereld algemeen bekend. De organisatie is er trots op dat met behulp van veel partijen een wedstrijd over 200 kilometer door 11 steden zonder politiebegeleiding gerealiseerd kon worden. Dit is baanbrekend voor de toekomst van het wielrennen in Nederland en daarmee heeft de BetCity Elfstedenrace ondanks een voorlopig korte historie toch een belangrijke rol vervuld in de vaderlandse wielergeschiedenis. De organisatie bedankt alle overheden, vergunningverleners en vrijwilligers bij het mogelijk maken van dit unieke huzarenstukje.’’
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025