Van Uden naar Giro, Jakobsen naar Tour
Maandag 06 januari 2025
Elite men - Team Picnic-PostNL zal in twee grote ronden een Nederlandse sprinter uitspelen. Casper van Uden maakt zijn debuut in de Giro, Fabio Jakobsen gaat naar de Tour.Ook Frank van den Broek mag zich opmaken voor de Ronde van Frankrijk.
Rudie Kemna (hoofdcoach van het team) zegt: "In de Giro d’Italia willen we als team echt een rol spelen in de koers, elke dag opnieuw. In de strijd om het klassement willen we slim en tactisch rijden en blijven evalueren hoe de wedstrijd zich ontwikkelt, terwijl we ons ook richten op dagresultaten als de kansen zich voordoen. We hebben Romain [Bardet], die zijn laatste Grote Ronde als prof zal rijden, en Max [Poole] als onze finishers voor de zware bergetappes. Casper [van Uden] maakt zijn debuut in een Grote Ronde en zal worden ondersteund door een sterke lead-outtrein om op jacht te gaan naar mooie resultaten in de sprints.”
Jakobsen is de man die het daarna (opnieuw) moet doen. Kemna: “Het zal moeilijk worden om de Tour de France van 2024 te overtreffen, maar we gaan opnieuw naar de Tour met als hoofddoel het behalen van etappezeges. In heuvelachtig en bergachtig terrein hebben we een sterke groep aanvallers, zoals Oscar [Onley] en Frank [van den Broek]. We willen stappen maken met Fabio [Jakobsen] in de eerste helft van het seizoen en daarna met vertrouwen naar de Tour gaan, waar hij in de vlakke sprints onze finisher zal zijn, ondersteund door Tobias [Lund Andresen].”
Foto: © CyclingOnline.nl
Eerder...
- Van der Poel terug naar Mur in geel (+video)
- Deze Nederlanders rijden in de Ronde van Oostenrijk
- Van der Poel tweede maar houdt nipt geel
- Van Lierop wint Omloop Zevenheuvelen
- Van der Poel wint sprint der kampioenen in Tour
- De Jong wint Midden-Brabant Poort Omloop
- IJsselstreek wint ploegentijdrit clubcompetitie
- Wiebes opnieuw Nederlands kampioene in Ede
- Senna Remijn naar WorldTour-team Alpecin-Deceuninck
- Biesterbos blijft BEAT nog jaar trouw
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro