ZLM Tour start in Kapelle en Heinkenszand
Donderdag 09 januari 2025
Elite men - De ZLM Tour, die wordt verreden van 11 tot en met 15 juni, begint dit jaar met twee etappes in de provincie Zeeland.Op 11 juni wordt in de avonduren in Kapelle gestart met een tijdrit van 13 kilometer, die de renners via Wemeldinge weer naar Kapelle voert. Een dag later staat de etappe Heinkenszand-Heinkenszand op het programma, waarbij de renners een aantal grote omlopen op Zuid-Beveland rijden.
Goede relatie met Zeeland
Algemeen manager Eelco Franckaert van de ZLM Tour is trots op de start in Zeeland. `Als organisatie zijn wij erg blij met de goede relatie, die er al jarenlang bestaat tussen de provincie Zeeland en de ZLM Tour. Zowel in Kapelle als Heinkenszand zijn we eerder te gast geweest met de ZLM Tour. In Heinkenszand won Dylan Groenewegen destijds de etappe en twee jaar geleden was Nils Eekhoff hier de snelste in de proloog. Olav Kooij won in 2022 de openingsetappe van de ZLM Tour in Kapelle. We zijn benieuwd wie we dit jaar op het podium mogen huldigen na deze etappes. Misschien wel een renner van RedBull-BORA-hansgrohe, want dit team komt in 2025 met de Zeeuw Tim van Dijke aan de start van de ZLM Tour. Verder neemt ook Team Picnic-PostNL deel met hun topsprinter Fabio Jakobsen, die een paar weken later in topvorm wil starten in de Tour de France. In de komende maanden worden er ongetwijfeld nog meer bekende namen aan het deelnemersveld toegevoegd.`
Omlopen in navolging van EK’s en WK’s
Franckaert benadrukt dat het rijden op grote omlopen nieuwe kansen biedt voor de grootste etappewedstrijd van Nederland. ‘Bij Europese kampioenschappen en wereldkampioenschappen op de weg wordt ook altijd op grote omlopen gekoerst. Een voordeel hierbij is dat de toeschouwers de renners vaker voorbij kunnen zien komen tijdens een etappe. Verder hoeven de deelnemende ploegen geen grote verplaatsingen te maken en wordt het ook aantrekkelijker voor lokale organisaties om meer evenementen in de etappeplaatsen te organiseren. De mogelijkheid bestaat dat we in de toekomst vaker etappes op grote omlopen gaan rijden.´´ De stap is nu noodgedwongen omdat de politie geen begeleiding beschikbaar heeft.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Dubbelslag Rik van der Wal in Metec Olympia's Tour
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026
- Salverda Ster van Zwolle is voor Avondts
- Live verslag Ster van Zwolle 2026
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche 2026





