Volg ons

Facebook  Instagram  YouTube

Overijssel en Achterhoek overleggen met politie over editie met beperkte begeleiding

Vrijdag 24 januari 2025

Elite men - Het bestuur van de Ronde van Overijssel is na een gesprek met de politie in oost-Nederland hoopvol gestemd over het doorgaan van de ronde. Al zijn er volgens voorzitter Michiel Vincent geen toezeggingen gedaan. "Maar we organiseren vooralsnog door." Ook de Ronde van de Achterhoek volgt deze lijn.

De Ronde van Overijssel voerde de gesprekken met de politie namelijk samen met de organisatoren van de Salverda Bouw Ster van Zwolle en de Ronde van de Achterhoek. De Ster gaat dit jaar op in Olympia´s Tour dat door de Landelijke Politie begeleid wordt, maar de gesprekken met Oost-Nederland werden ook over de langere termijn gevoerd. Vincent: ''Voor ons is de belangrijkste uitkomst dat de deur niet potdicht zit, maar dat we perspectief zien om door te gaan met het organiseren. We hebben met de politie besproken om begeleid te worden door minder agenten en zelf ook een deel met professionele motards te ondervangen. Daar wordt naar gekeken en daar krijgen we over een maand terugkoppeling over.''

Vincent houdt er rekening mee dat die begeleiding wellicht ook voor de langere termijn op deze manier ingericht moet worden. ''Wij willen niet de lijn volgen die de KNWU voorstelt: organiseren zonder politie op omlopen. Of wel een grote ronde maar dan met motorteams van buiten de politie. De eerste optie is gewoon geen Ronde van Overijssel voor ons. En wat de tweede betreft: we hebben de politie nodig voor de begeleiding van de renners en alle anderen in de karavaan. We zien een maatschappij die verhard en ook hectischer wordt. Zonder politie mis je de autoriteit om mensen stil te zetten voor de doorgang van de wedstrijd. Minder politie kan, maar ze moeten er wat ons betreft wel bij zijn.''

Vincent is gematigd positief na het gesprek. ''We hebben geen keiharde toezegging, maar ook geen nee. We hopen op een go over een maand en gaan ook door met organiseren omdat bij een positieve beslissing de wedstrijd op zaterdag 3 mei gaat plaatsvinden.  En dan willen we er klaar voor zijn.'' De Ronde van de Achterhoek laat weten op dezelfde lijn te zitten.

Foto: © Sportfoto



Eerder...

Elite men Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl