Wiebes weer aan het feest in UAE Tour
Vrijdag 07 februari 2025
Women - Opnieuw ritwinst voor Lorena Wiebes in de UAE Tour. Dit keer na een waaieretappe. Behalve Wiebes meldde ook Karlijn Swinkels zich van voren.In de tweede rit van de UAE Tour heerste het waaieralarm al van in het begin. Meteen nadat de officiële start werd gegeven, begon de waaieroorlog. Lorena Wiebes glipte net op het juiste moment als laatste mee in een groep van vijf. Het peloton bleef lange tijd op een twintigtal seconden hangen, maar voorin werd goed samengewerkt en het vijftal bleef voorop. Goed voor de snelste etappe ooit in de Women’s WorldTour: 48,4 kilometer per uur gemiddeld. In de sprint heerste Wiebes, waarmee ze oppermachtig haar 50ste zege in de WorldTour pakte. Als overwinningsgebaar showde de Europese kampioene haar SunGod Airas-zonnebril die speciaal voor de UAE Tour voorzien is van donkere 8KO⁴ Chrome Cat 4-glazen.
Lorena Wiebes: “Het was duidelijk dat het positioneringsgevecht al meteen zou losbarsten, want we gingen al super snel tijdens de neutrale start. Meteen nadat het officiële startschot was gegeven, vormde zich al de eerste waaier. Ik was de laatste die nog naar de groep kon jumpen. Het peloton bleef jagen op ons, want onze voorsprong bleef lange tijd beperkt. Toen we het stuk tegenwind kregen, dacht ik dat we misschien zouden gegrepen worden, maar net dan groeide onze voorsprong richting de minuut.”
“Het was de perfecte samenstelling van de groep. Dat er drie rensters van UAE Team ADQ aanwezig waren, speelde in ons voordeel. Ik besloot om mee te werken om onze voorsprong te behouden, maar ik probeerde niet vol-vol te gaan, want ik had nog vier rensters van Team SD Worx-Protime achter mij. Dat dit de snelste etappe ooit was in de Women’s WorldTour, verbaast me niet. Op een gegeven moment keek ik naar mijn Garmin en zag ik dat het nog vijftig kilometer was. Waarop ik dacht: dit wordt dus waarschijnlijk nog maximaal een uurtje koers. Daarom wist ik ook dat het moeilijk zou worden voor het peloton om ons terug te pakken. Ze konden waarschijnlijk niet veel sneller dan wat wij voorin behaalden aan snelheden.”
“De samenwerking was goed voorin. UAE Team ADQ ging voluit voor het algemeen klassement met Elisa Longo-Borghini. Het maakte het een makkelijkere sprint voor mij. Je bent nooit honderd procent zeker bij een spurt, maar het speelde in mijn voordeel dat ik deze rit kende van twee jaar geleden. Ik wist in welke positie ik de laatste bocht moest ingaan. Daarna had ik de ruimte om mijn eigen lijn te volgen en voelde ik me zelfzeker.”
“Of ik morgen ga proberen mijn leidersplaats in het algemeen klassement te verdedigen? Ik zal kijken hoe de benen aanvoelen, maar ik denk het niet. Het zou niet slim zijn om mezelf morgen helemaal naar de vaantjes te rijden op een klim als Jebel Hafeet om dan in de laatste rit te kort te komen in de sprint. Dat ik op dit moment de helft van alle ritten in de UAE Tour heb gewonnen, is een statistiek waar ik trots op ben. Ik koers hier heel graag. Maar het lukte me nog nooit om de laatste rit te winnen, dus ik ben erop gebrand om dat dit jaar hopelijk wel te realiseren”, besloot Wiebes.
Eerder...
- Ellen van Dijk pakt haar laatste podiumplaats in Simac Ladies Tour
- Backstedt wint tijdrit in Simac Ladies Tour
- Menting en Jeucken winnen Salverda Omloop IJsseldelta
- Startvolgorde tijdrit Simac Ladies Tour Doetinchem + live timing
- Simac Ladies Tour: Wiebes maakt kwartet vol
- Simac Ladies Tour Kort: Van Dijk, Ferguson, Worst en Markus
- Drie op drie voor Wiebes in Simac Ladies Tour
- Wiebes sprint naar tweede zege in Simac Ladies Tour
- Simac Ladies Tour:Wiebes wint in Leuven
- Van Agt voor twee jaar naar FDJ-Suez
- Deelnemers en rugnummers Simac Ladies Tour 2025
- TIG Sports & Events neemt organisatie Simac Ladies Tour over
- Aftellen naar Simac Ladies Tour: de vierde van Vos
- Bredewold wint voor derde keer in Frankrijk
- Vanhove wint Slag om Norg
- Aftellen naar de Simac Ladies Tour: Mansveld alleskunner
- Aftellen naar Simac Ladies Tour: First Lady Vink
- Eline van Rooijen kijkt uit naar Simac Ladies Tour
- Loes Adegeest verkast naar Lidl-Trek
- Exit Ceratzit: na hoofdsponsor stopt ook team
- Raaijmakers langer bij Human Powered Health
- Souren wint etappe in Tour Avenir
- Alkmaar-etappe maakt routeschema Simac Ladies Tour compleet
- Hengeveld naar vrouwenteam Visma
- Wiebes primus in GP Van Impe