Derde etappe Olympia's Tour is voor Larsen
Vrijdag 28 maart 2025
Elite men - Mathias Larsen heeft de derde rit van Olympia’s Tour op zijn naam gebracht. Hij won de sprint van vier koplopers voor Peter Schulting (Diftar) Martijn Rasenberg was vierde namens Parkhotel Valkenburg en kreeg de prijs voor de strijdlust.De Fransman Antoine l'Hote blijft leider. Hij was betrokken bij een val in de slotkilometer, maar kreeg de tijd vergoed.
Vier man wisten in de laatste van drie grote omlopen van circa 50 kilometer afstand te nemen van het peloton, vergaarden maximaal 45 seconden, maar hielden er daar slechts zeven voor over.
Mathias Larsen van Artox-Carl Ras was dolblij met de overwinning in Rossum. ''Het was close op het laatste, we zagen het peloton snel komen. Rasenberg ging de sprint echter al vanuit de bocht aan en dat was ideaal voor mij. Na een zware dag kon ik het afmaken. Ik ben heel gelukkig met deze zege. Dat is de beloning van het harde werken, het investeren wat we in de winter hebben gedaan, voor de steun die ik krijg van mijn familie en team. ''
Peter Schulting baalde even hartgrondig van de gemiste kans. Vorig jaar won de routinier van Diftar op soortgelijke wijze wél in de ZLM Tour. ''Het is gokken natuurlijk. Ik kende de sprintkwaliteiten van de Deen niet. Maar veel keuze hadden we niet meer dan keihard te blijven rijden, want het peloton viel ook niet echt stil. Dan kun je het nog proberen in je eentje met een late uitval, maar dan is de poging misschien alsnog om zeep. Ik zag een kans en probeerde er voor te gaan. Bijna leverde het de zege op. Morgen wacht de Ster van Zwolle-etappe. Misschien komt daar een nieuwe mogelijkheid. We hadden een korte etappe vandaag en geen regen, geen omstandigheden waardoor je geen benen meer hebt voor een nieuwe poging. Maar vandaag was ik er vast dichtbij.''
Foto © Sportfoto
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025