Jakobsen staakt seizoen voorlopig voor ingreep
Maandag 31 maart 2025
Elite men - Fabio Jakobsen stopt voorlopig met koersen en gaat begin april onder het mes. Daarna hopen renner en team PicNic.PostNL weer succes na te kunnen jagen.De Gelderse spurter kampt met doorbloedingsproblemen in zijn beide benen.
De teamarts zegt: "Door de operatie zal hij in eerste instantie ongeveer zes weken niet kunnen fietsen, waarbij ook andere zware fysieke inspanning niet mogelijk is. In de tussentijd zullen we zijn herstel nauwlettend volgen en, zodra hij er klaar voor is, zal hij langzaam weer beginnen met trainen en geleidelijk de intensiteit opbouwen.”
Jakobsen voegt toe: “Ik heb goed getraind deze winter en begon het seizoen met vertrouwen. We hebben een paar top tien resultaten behaald in de UAE Tour en Paris-Nice, maar op de cruciale momenten en in de intensieve sprintinspanningen had ik het moeilijk; mijn benen werkten gewoon niet zoals ze zouden moeten. “Dit is mentaal natuurlijk een tegenvaller, maar nu we de oorzaak hebben gevonden, heb ik goede hoop dat een operatie dit kan oplossen. Soms moet je een stap terugzetten om er daarna twee vooruit te maken, en ik hoop dat dat nu voor mij ook het geval gaat zijn.”
Jakobsen wordt op woensdag 2 april geopereerd, waarna een periode van herstel en revalidatie volgt. Zijn wedstrijdprogramma voor de rest van 2025 blijft open en hangt af van hoe zijn herstel verloopt.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE




