Wiebes derde in Parijs-Roubaix
Zaterdag 12 april 2025
Women - Lorena Wiebes is derde geworden in Parijs-Roubaix. De Europees kampioene won de sprint van Marianne Vos op het velodrome van Parijs.Pauline Ferrand Prevot soleerde naar de winst in de Hel van het Noorden. In de slotfase reed ook Letizia Borghesi weg bij Wiebes en co.
Lorena Wiebes: “Ik heb gemengde gevoelens na Parijs-Roubaix. In ons team is er een winnaarsmentaliteit en ik rijd altijd om te winnen. We waren natuurlijk voor meer gekomen. Ik zal vannacht wat slechter slapen dan na een overwinning. Wellicht zal ik over een aantal dagen positief terugblikken op deze podiumplaats.”
“Het was een lastige wedstrijd. De aanval van Ellen Van Dijk was echt gevaarlijk. We moesten haar terughalen, want je weet dat zij zo’n lange solo kan afmaken. Ons team moest daar vol aan de bak, waardoor Lotte Kopecky en ik later geïsoleerd waren. Toen Pauline Ferrand-Prévot ging, hadden we net een aantal aanvallen geneutraliseerd. Je kunt helaas niet op alles reageren, dus moesten we gokken. Er kwam helaas ook van de andere teams geen reactie en Ferrand-Prévot bouwde haar voorsprong sterk uit.”
“Wanneer we door hadden dat we voor de tweede plaats aan het strijden waren? Lotte zette vol de achtervolging in, maar op het einde van de tweede laatste kasseistrook van de dag was het gat nog best groot. Dan weet je dat het moeilijk wordt. Pauline reed super sterk. We hebben alles gedaan wat we konden.”
“Toen de late aanvallen kwamen in de laatste kilometers kreeg ik uit het niets krampen in mijn benen. Dat ik uiteindelijk nog naar de derde plaats sprint? Met alles wat het team vandaag heeft gedaan, moest en zou ik beslag leggen op die podiumplaats. Ik hoop hier op een dag te kunnen winnen, maar voorlopig moet ik vrede nemen met een derde plek. Maar als ik terugkijk op hoe het voorjaar tot hiertoe gelopen is, moet ik gewoon tevreden zijn.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint
- Vuelta voor vrouwen eindigt op Angliru
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche vrouwen 2026
- Volle klassiekermaand voor Puck Pieterse
- Charlotte Kool wint Omloop Hageland
- Vollering naar de winst in Omloop NIeuwsblad
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Vrouwen 2026
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia
- Vollering begint seizoen met zege
- Roos Muller naar opleidingsteam Fenix
- Mijntje Geurts mist start van haar seizoen
- De Vries op podium in UAE Tour
- Drie op drie voor Lorena Wiebes
- Wildcards voor Amstel Gold Race 2026
- Wiebes wint direct in UAE Tour
- Deelnemers en rugnummers UAE Tour vrouwen 2026
- Karlijn Swinkels aan het feest in Spanje
- Pieterse heeft perfect weekeinde voor WK
- Nina Kessler naar Nexetis
- Van 't Geloof wint in El Salvador
- IJzendijke krijgt plek in Baloise Ladies Tour
- Team SD Worx wil weer nummer 1 zijn
- Nederlands elftal naar Tour Down Under vrouwen
- Silke Smulders start seizoen opnieuw Down Under





