Arensman imponeert in Tour of the Alps
Donderdag 24 april 2025
Elite men - Thymen Arensman is winnaar geworden van de vierde etappe van de Tour of the Alps.De Gelderse klimmer van INEOS - ooit tweede achter Tadej Pogacar in de Tour de l'Avenir - ging al vroeg in de aanval, aanvankelijk ook met onder andere Koen Bouwman.
Uiteindelijk wist hij met een lange solo de zege binnen te halen. Ook is hij met één rit te gaan tweede in het algemeen klassement.
"Aan het begin was het plan om Heiduk de weg op te sturen om mijn aanval op te zetten, maar niemand had kunnen voorspellen hoe het zou aflopen," zei de nieuwe leider. "Toen het peloton de kopgroep inhaalde, vroeg ik mijn teamgenoot om het tempo hoog te houden om onze rivalen onder druk te zetten. Toen ik besefte dat ik nog benen had, nam ik het risico om ver te gaan. Even dacht ik dat ik te vroeg was gegaan, maar uiteindelijk werkte het. Het was een ongelooflijke dag. Deze winter had ons team besloten ons meer toe te leggen op agressiever te koersen – het is zeker riskanter, maar het kan tot grote overwinningen leiden, zoals vandaag. Het is een andere aanpak dan vroeger, maar veel spannender, vooral voor de kijkers thuis."
"Tussen het tempo, de kou en de beklimmingen was het vandaag zwaar voor iedereen – ook voor mij. Ik verwacht dat het morgen niet anders zal zijn. Ik herinner me de etappe van 2022 nog goed, toen ik met Bardet en Storer aanviel. Michael is in topvorm en het zal niet makkelijk zijn om hem achter me te houden, maar ik presteer meestal goed in koude en natte omstandigheden. Ik denk dat de klim in Stronach het eindoordeel zal vellen. Ik ben er trots op dat ik de eerste Nederlander ben die een TotA-etappe wint, en morgen zal ik proberen onze vlag ook naar de top van het eindklassement te brengen."
Foto: © TOTA / Credits: Josef Vaishar
Eerder...
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026
- Salverda Ster van Zwolle is voor Avondts
- Live verslag Ster van Zwolle 2026
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche 2026
- Internationale strijd verwacht in Salverda Ster van Zwolle
- Voorjaarsprogramma Tibor Del Grosso bekend
- Pluimers blijft veel langer bij Tudor
- Podium voor Peters in Brussel Opwijk
- Ottema wint Kasseienomloop Exloo
- Van der Poel is klasse apart in Omloop Nieuwsblad
- Hoogendoorn wint weer in Drenthe
- Live verslag Dwars door Drenthe 2026
- Geen Omloop Zevenheuvelen in clubcompetitie
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Mannen 2026
- Metec Olympia's Tour doorkruist Bommelerwaard in 2026
- Van der Poel kent zijn voorjaarsprogramma
- Zomermaand slaat slag in Ronde Rwanda
- Sterk deelnemersveld bij aftrap seizoen in Dorpenomloop Dwars door Drenthe
- Pluimers derde in Var
- Ploeg Tietema ontvangt wildcard voor Giro
- Kalender Clubcompetitie Mannen 2026
- Ronde van Overijssel eert Jos Lammertink





