Eva van den Born rapste in Abbenbroek
Zondag 06 juli 2025
Women - Eva van den Born uit Naaldwijk heeft de 43e Wielerronde van Abbenbroek voor vrouwen en juniorvrouwen op haar naam geschreven. De renster uit de Belgische wielerstal van Keukens Redant Cycling Team rekende in de sprint af met achtereenvolgens Emilie Fransen (Talent Cycling) en Manon Gremmen (R&TC Groenewoud). Manon Gremmen won de leidersprijs.Tekst: Dan Rolandus
‘’Op het moment dat er een groep vooruitkwam moest ik in actie komen’’, doelde Eva van den Born op het feit dat zij haar karretje vanuit een sprong uit het peloton nog net bij de tien koploopsters kon aanpikken. ‘’Ik wilde de boot niet missen dus het was best wel even doorpezen. Ik denk dat ik het hele stuk het windje nodig had om erbij te komen.’’ De 32-jarige Naaldwijkse was een tijdje uit beeld, maar leverde in Abbenbroek eindelijk weer een topprestatie. ‘’Het is de laatste periode niet zo goed gegaan vanwege stress en ziekte. Ik ben nu weer op de goede weg terug’’, aldus de voormalige renster van Westland Wil Vooruit, die na haar schaatscarrière als marathonschaatser de overstap terug naar het wielrennen heeft gemaakt.
Wielrennen of schaatsen
Het peloton bleef in de 43e editie van de Wielerronde van Abbenbroek over 72 kilometer lange miniklassieker (achttien ronden over 4 kilometer), meetellend voor het LIV Ladies Cycling Circuit klassement, door de fraaie Abbenbroekse polder lange tijd bijeen. Na enkele schermutselingen formeerde zich met nog zo’n 16 kilometer voor de wielen een kopgroep van tien man met daarin Quinty van Klink, Emma Brouwer (beiden UWTC de Volharding), Indy van Velzen (Talent Cycling), Julia Besselsen (WV Breda), Beau Wagemaker (Cycle Capital Cycling Club), Susanne Euser (CS010), Alice Buso (RWC Ahoy) en Ingeborg Kers (WV de Amstel). Eva van den Born moest alle zeilen bijzetten om zich te voegen bij het tiental. De elf vrouwen bleven ondanks enkele korte pogingen om uit de greep van de groep te komen bij elkaar. Het was uiteindelijk de laatst bij de groep gekomen Eva van den Born, die op de Ring de rapste benen had. ‘’Het liefst zou ik het wielrennen nog graag willen combineren met het schaatsen, maar ik rijd voor een Belgische ploeg (Keukens Redant, DR) door het hele land en ook naar België dus dat valt moeilijk te combineren’’, aldus de Westlandse. Emilie Fransen kwam in het zocht van Van den Born als tweede over de streep. ‘’Ik had voor nog wel wat meer uit de sprint kunnen halen, want ik had voor mijn gevoel wel iets meer snelheid, maar ik kwam er niet meer overheen’’, baalde de Utrechtse een beetje over de tweede plaats. ‘’Ik denk dat ik aan de verkeerde kant van de weg zat, zat ingesloten waardoor ik een beetje werd belemmerd om erlangs te komen.’’ De 17-jarige renster heeft het goed naar haar zin bij Talent Cycling. ‘’Ik heb wel een moeizaam start van het seizoen gehad, maar het gaat inmiddels steeds beter.’’ Emilie Fransen combineert het wielrennen met shorttrack. ‘’Mijn doelstelling is uiteindelijk Tour de France te mogen rijden, maar dat is nog wel een lange weg te gaan. Ik hoop in elk geval wel stappen te maken naar een profteam. Dat zal best nog moeilijk worden, want ik wil het wielrennen voorlopig nog wel combineren met het shorttracken in het KNSB-talententeam Midden-Oost in Utrecht. Ik wil de keuze voorlopig nog zo lang mogelijk uitstellen omdat ik beide disciplines in de sport heel leuk vind om te doen.’’
Uitslag 43e Wielerronde van Abbenbroek voor vrouwen en junioren 15-plus: 1. Eva van den Born (Naaldwijk) 72 kilometer in 2.01.02 uur, 2. Emilie Fransen (Utrecht), 3. Manon Gremmen (Utrecht), 4. Emma Brouwer (Jaarsveld), 5. Indy van Velzen (Waddinxveen), 6. Julia Besselsen (Barneveld), 7. Beau Wagemaker (Bovenkarspel), 8. Quinty van Klink (Nieuwkoop), 9. Susanne Euser (Rotterdam), 10. Alice Buso (Delft).
Eerder...
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen
- Florien Bolks naar VolkerWessels
- Wiebes blijft winnen: nu in Fourmies
- De Vries neemt leiding in Tour d'Ardeche