Wiebes wint opnieuw in Tour Femmes

Dinsdag 29 juli 2025

Women - Lorena Wiebes heeft haar kans voor de tweede dag op rij gegrepen in de laatste echte sprintersrit in de Tour de France Femmes.

In Poitiers hield de Europees kampioene van SD Worx-Protime Marianne Vos van Visma af. Eline Jansen van VolkerWessels werd verdienstelijk vierde.

Vos houdt het geel, Wiebes het groen. Demi Vollering ging ondanks haar val van maandag wel van start.

Lorena Wiebes: “Deze zege is wederom het resultaat van het sterke werk van mijn ploeggenoten. Anna van der Breggen was super sterk vandaag. Ze deed het werk in het oplopende stuk met drie kilometer te gaan. Daarna nam Movistar over en vervolgens pakte Lotte Kopecky over. Anna zat er wat achter en ik deed een teken dat ik haar nog nodig had, waarna ze terugkwam en een extra beurt deed. Ik gaf Lotte aan dat het goed was wat ze voor me deed en ben er haar dankbaar voor.”

“Uiteindelijk probeerde ik te communiceren naar de meiden dat ik mijn eigen weg zou zoeken. Dat vind ik soms ook wel eens leuk om je gevoel te vertrouwen en een gaatje te vinden. Het was namelijk echt hectisch. Er waren weinig teams met een echte lead-out. Uno-X zorgde dat het tempo hoog lag. Het belangrijkste was om niet ingesloten te worden en niet te vroeg aan te gaan. Chloe Dygert begon aan de sprint en ik zat rechts van haar. Als ik te vroeg ging en zij bewoog naar rechts, dan was de ruimte weg. Dat gebeurde gelukkig niet, waarna ik naar de ritwinst kon sprinten.”

“Of ik bezig ben aan mijn beste seizoen ooit? 2022 was ook wel echt bijzonder met de allereerste gele trui ooit op de Champs-Elysées en mijn maximum aantal overwinningen ooit. Maar toch, de kwaliteit van de zeges van dit jaar weegt toch wel door. Milaan-Sanremo blijft een prachtige overwinning. Mijn grote doelen waren Brugge-De Panne en Gent-Wevelgem en dat is gelukt. Daardoor begon ik misschien wel bevrijd aan deze Tour de France Femmes.”

Foto: © Sportfoto



Eerder...

Women Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl