Peter Schulting stopt op continentaal niveau
Zaterdag 22 november 2025
Elite men - Peter Schulting (38) rijdt in 2026 bij het clubteam van De Hanzerenners, waarmee hij al een podiumplek bereikte bij het NCK, en daarmee sluit hij een succesvolle en lange loopbaan op continentaal niveau af.Schulting zette zich in 2005 als junior op de kaart met een vierde plek op het NK in Ootmarsum. Hoewel hij twee grote koersen tussen de WorldTour-renners won: de Profronde van Zeeland (2018) en een rit in de ZLM Tour (2024) kreeg de in Emmeloord opgegroeide Schulting geen kans op profniveau. Hij reed voor de continentale teams van Piels, Parkhotel, Monkeytown, VolkerWessels en de laatste twee jaar bij Diftar. Op zijn erelijst staan onder meer een etappe in Olympia's Tour (VAM-berg), de Kernen Omloop Echt-Susteren, de Omloop van de Houtse Linies en de Omloop om Schokland.
Bij De Hanzerenners treft de organisator van de Ronde van Ommen onder anderen zijn huidige ploeggenoot Vincent van Dorp.
Schulting was er nog niet helemaal uit of hij na twintig jaar op continentaal niveau in de remmen wilde knijpen, maar kan er prima mee leven dat hij komend jaar clubrenner is. "Ik kreeg geen nieuw contract bij Diftar en toen ben ik ook niet meer op zoek gegaan naar een ander team. Ik heb een mooie, lange periode op de fiets gehad waarin ik successen heb geboekt, maar ook altijd liefhebber ben gebleven. Daarom heb ik het ook zo lang volgehouden. Ik had een mooie balans met mijn gezin, mijn werk en het fietsen. En ik zal zeker komend jaar ook nog wel enkele klassiekers rijden en waarschijnlijk ga ik ook meer gravelen.''
Gevraagd naar zijn mooiste zege twijfelt hij toch tussen de Tacx Pro Classic/Profronde van Zeeland of de rit in de ZLM Tour. ''In Zeeland was ik gewoon de beste die dag, vorig jaar haalde ik het vanuit de vroege vlucht. En als ik echt moet kiezen, zeg ik toch die laatste omdat het zo bijzonder was dat ik met een baan en een gezin al die profs toch achter me wist te houden."
Meer in onze nieuwsbrief van CyclingOnline Oost volgende week.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg
- Derde etappe Tour of Holland geannuleerd door verkeershufter
- Daan Hoole naar vijfde tijd in Etten-Leur
- Starttijden tijdrit NIBC Holland Tour Etten-Leur
- Olav Kooij moet buigen voor Tim Merlier
- Fabio Jakobsen is blij weer in koers te zijn
- Leemreize en Naberman verlengen bij Picnic-PostNL




