Jochems kan prima leven met zesde plek op WK
Zaterdag 31 januari 2026
Offroad - Nynke Jochems is zesde geworden op het WK veldrijden voor junior-vrouwen.De Nederlandse wist zich eerst nog in de strijd om de podiumplekken te mengen. `Maar daarna ging het elke ronde wel wat minder. Natuurlijk hoop je even op meer, maar gezien mijn prestaties van de laatste weken moest ik ook realistisch zijn. Top tien was bij voorbaat mijn insteek en uiteindelijk ben ik helemaal tevreden zijn´´ aldus de renster die in november nog op het podium stond van het EK in Middelkerke.
Rianne Nieuwenhuis zette ook op de top tien, maar eindigde daar net buiten als elfde. De renster uit het veldritdorp Gieten was nog wel goed gestart. `Maar onderweg kwam ik een keer niet goed over de balken en ik had nog een duikeling. Niet helemaal perfect dus, maar ik vond het wel heel mooi om dit WK mee te maken.´
Maxime Takken werd 27e. `Ik ben twee weken geleden flink ziek geworden en dat was voor de vorm natuurlijk funest. Daarom besloot ik vandaag gewoon zonder echte verwachting te starten en te genieten van het WK. Dat heb ik gedaan. Nu gaat de focus binnenkort weer op het wegseizoen.´´
De wellicht grootste troef voor TeamNL - Nederlands kampioene Isis Versluis - miste het WK door een gebroken vinger opgelopen in de Team Relay.
Eerder...
- KNWU-selectie voor EK Veldrijden Zeddam
- Brand heerst weer op de Koppenberg
- Kris de Boer en Nina Kessler winnen Derp Beachrace
- Brand pakt de draad van winnen weer op
- Alvarado naar de winst in Heerde
- Schreiber en Nieuwenhuis winnen Nacht van Woerden
- Dutch Masters of MTB: fietsuitdaging in Salland
- Jonas Bruel soleert naar overwinning in Beachrace 't Gorsje
- Stultiens besluit profloopbaan met rood-wit-blauw
- NK MTB 2027 naar de VAM-berg
- Brand wint en Van Empel weet moment terugkeer
- Heerde ontvangt Van der Heijden en Nieuwenhuis
- Wereldkampioene Brand zet direct de toon
- Vos rijdt naar vijftiende WK-titel op het WK Gravel
- Brand en Van der Heijden in Nacht Woerden
- Van der Duin en Van Ark winnen Hondsrug Classic
- EK Veldrijden: trap moet nog af, ticketverkoop nog stijgen
- Buitenlandse zeges in Kleeberg Cross
- Ottema kiest voor gravel in 2027
- Abrupt einde loopbaan Tijmen Eising
- Ottema en Kessler winnen NK Gravel
- Van Empel verrast met terugkeer bij FDJ-Suez
- Rijssen maakt zich op voor NK Gravel
- Bas Luca de Vries wint Veldslag om Norg
- Markus pakt Europese titel gravel





