Renewi Tour mag Nederlandser worden in toekomst
Maandag 16 februari 2026
Elite men - De organisatie van de Renewi Tour laat hun WorldTour-etappekoers starten in Denekamp in 2027.De etappe daarna wordt waarschijnlijk ook een Nederlandse rit. `Om de verplaatsingen niet te groot te laten worden, zou het zuiden van Nederland een logische stap zijn´ zo klonk het bij Golazo bij de presentatie in Twente uit de mond van Carl Vansteenkiste.
Al spelen de problemen met politiebegeleiding ook een rol bij deze keuzes. ´We hebben gezien wat er in de Tour of Holland gebeurde in Limburg vorig jaar en dat soort dingen willen we niet. Maar waar het kan willen we blijven kijken naar de mogelijkheden om ook het Nederlandse element van onze ronde tot zijn recht te laten komen.´ Dat in Denekamp gekozen is voor een tijdrit heeft volgens hem niet alleen te maken met het feit dat een rit tegen de klok eenvoudiger te begeleiden is dan een rit in lijn die een deel van het land doorkruist. ´Het is ook een mooie start van een ronde en op dit parcours liggen er zeker ook al mogelijkheden verschillen te maken. ´
Golazo gaf eerder aan dat langlopende contracten met Belgische etappeplaatsen ook een rol speelden bij de keuze de rittenkoers - die ooit ontstond toen er geen plek was voor de Ronde van Nederland en de Ronde van Belgie in de WorldTour - vooral op Belgische bodem te laten verrijden.
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026





