Wiebes wint in Wevelgem, Swinkels derde

Zondag 29 maart 2026

Women - Lorena Wiebes heeft In Flanders Fields gewonnen. De Nederlands kampioene won in een sprint met vijf.

Achter Fleur Moors eindigde Karlijn Swinkels als derde.

Er vormde zich bij de tweede beklimming van de Kemmelberg een elitegroep van vijf met Chabbey (FDJ United - SUEZ), Moors (Lidl-Trek), Swinkels en Gasparrini (UAE Team ADQ). In de achtergrond probeerde een groep met onder andere Balsamo, Kool (Fenix-Premier Tech) en Bossuyt (AG Insurance - Soudal Team) de kopgroep nog terug te halen, maar de leiders bleven uit de greep van het peloton. 

Gasparrini probeerde het met een uitval in de laatste kilometers, maar wegrijden deed ze niet. Het vijftal reed met de snelle Wiebes naar de finish. De Nederlands kampioene begon de sprint van op de kop. Vooral Moors bleef aandringen en kwam nog opzetten. Wiebes had op de streep nog een half wiel over en pakte haar derde opeenvolgende zege in Wevelgem. Ze is met die derde zege ook meteen alleen recordhoudster. 

Lorena Wiebes: “Ik voelde me sterk vandaag. Op de Baneberg kon ik makkelijk volgen. Daarom dacht ik voor de Kemmelberg: ‘waarom probeer ik zelf even niet te versnellen?’ Het gevoel bleef goed. Ik wilde de vaart in de groep van vijf te houden. Ik verwachtte nog die uitval van UAE-Team ADQ, maar ik kon niet meteen reageren. Dat was evenwel een inspanning. De sprint was lastig. Ik zette al op 300 meter van de streep aan en dat was misschien wel wat vroeg. Het probleem is dat je bij deze finish de meet al van zo ver ziet liggen. Dus is het moeilijk om jezelf in te houden.”

“Of mijn prestatie op de Kemmelberg een referentie is voor de Ronde van Vlaanderen? Ik heb zeker vertrouwen getankt. Al had ik vandaag ook superbenen en is het af te wachten hoe ze volgende week aanvoelen. Ook is er een ijzersterk deelnemersveld met rensters als Demi Vollering, Elisa Longo-Borghini en Kasia Niewiadoma. Met Lotte Kopecky beschikken we ook over een uitstekende troef. Hopelijk kan ik een kaart zijn in de finale, al is het maar om druk te zetten vanuit een tweede groep eventueel.”

“Zo’n ontsnapping is nieuw voor me. Ik kon moeilijk inschatten hoe groot onze voorsprong was. Ik wilde absoluut wegblijven met deze groep. Ik ben super tevreden dat ik op deze manier In Flanders Fields voor een derde keer win.”

 

Foto´s:  © Sportfoto - Bart Hazen



Eerder...

Women Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl