1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos

Vrijdag 19 juni 2026

Women - Nienke Veenhoven heeft de eerste etappe van de Volta a Catalunya gewonnen. De renster van Visma-LAB zag Marianne Vos - terug na een sleutelbeenbreuk - tweede worden.

Veenhoven trok de sprint aan en zag dat alleen Vos kon volgen. Het tweetal bereikte vervolgens de streep met een grote voorsprong op de rest. Veenhoven boekte haar eerste overwinning van het seizoen en bezorgde de ploeg de tweede overwinning. "We zijn hier allemaal heel erg blij mee", glundert Veenhoven na afloop.

”Het plan was om vandaag met Marianne te sprinten, maar de lead-out van Margaux was zó goed dat we met z’n tweeën naar de streep konden rijden. Uiteindelijk kwam ik als eerste over de streep en Marianne als tweede”, aldus de jongeling, die dit seizoen al meerdere keren op het podium stond. "Ik denk dat ik me goed ontwikkel als sprintster en ik hoop deze lijn door te kunnen trekken."

Vos toonde zich na afloop eveneens gelukkig. De Brabantse maakte haar eerste wedstrijdkilometers sinds haar val in de Vuelta a España en wist bij haar rentree meteen een podiumplaats te bemachtigen. "Het is mooi om er weer tussen te zitten. Het is altijd even wennen in het peloton, maar mede dankzij het team ging dat hartstikke goed", stelt Vos.

Foto; © Sportfoto



Eerder...

Women Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl