Veenhoven wint ook haar derde in Baloise Tour

Zondag 19 juli 2026

Women - Nienke Veenhoven heeft ook de vierde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen en daarmee haar derde ritzege in deze rittenkoers geboekt.

Dit keer was ze de snelste in Mechelen. Alleen in de tijdritten (Zoe Backstedt) en in één sprint (waar Kool won) greep ze naast de winst.

Zoe Backstedt won het eindklassement van de Belgische etappekoers.

"Het is een mooie week geworden voor mij en het team. Het doel was om een rit proberen te winnen en goede finales te rijden, dus dat het er drie zijn geworden, is bizar", stamelt Veenhoven. "De sprint die ik vandaag reed, was iets minder overtuigend dan gister, maar gelukkig maakte dat niet uit voor het resultaat. Ik ben heel blij dat het vandaag weer is gelukt."

"Margaux en ik goed voelden goed aan welke wielen we in de finale moesten volgen. Met nog 600 meter te gaan, koos ik het wiel van Zoe Bäckstedt en Lotte Kopecky. Ik weet dat ik moet durven om mijn eigen sprint te rijden, dus dat deed ik vandaag weer. Misschien trok ik hem iets te vroeg aan, maar beter zo dan te laat aangaan en opgesloten komen te zitten."

Door de behaalde bonificatieseconden steeg Veenhoven naar de tweede plaats in het eindklassement. "Het klassement was op voorhand niet het doel. Na de tijdrit en overwinning van gister wisten we dat een goed resultaat in het klassement nog mogelijk was. Daar wilden we vandaag vol voor gaan. Dat het is gelukt, is mooi meegenomen. Ik ben heel blij dat alle etappes goed zijn verlopen. Als team kunnen we terugkijken op een heel mooie week."

 

Foto´s: ©  Sportfoto Bart Hazen



Eerder...

Women Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl